ograniczenie ruchu ciezarowek grudzien 2022

Grudniowe ograniczenia w transporcie

Grudzień jest miesiącem, w którym kierowcy ciężarówek będą musieli zmierzyć się z dodatkowymi utrudnieniami w związku z okresem świątecznym. W tym artykule znajdziesz harmonogram ograniczeń tranzytowych dla samochodów ciężarowych.

Transport ciężarówek o masie powyżej 3,5 tony może zostać czasowo ograniczony w Europie w Grudniu. Ograniczenie masy towarów przewożonych transportem drogowym w celu ograniczenia emisji i poprawy bezpieczeństwa na drogach na całym kontynencie.

Zgodnie z propozycją ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony nie będą mogły swobodnie poruszać się po drogach publicznych ani autostradach w Europie. Ograniczenia mogę mieć wpływ na koszty transportu i wymagają wcześniejszego zaplanowania łańcucha dostaw.

Zakazy ruchu 2022

bbats foto tabela

tabela wykonana na podstawie danych trafficban.com 

Najwięcej krajów objętych zakazem wypada w Święta Bożego narodzenia. 25 grudnia we wszystkich krajach obowiązuje zakaz ruchu w określonych godzinach. Zakaz ten od obowiązuje dla samochodów ciężarowych >3,5t. Najmniej dni objętych ograniczeniem tranzytowym dla samochodów ciężarowych jest w Polsce. Szczególną uwagę należy zwrócić na transport w weekendy.

Warto z wyprzedzeniem sprawdzić jakie ograniczenia występują na trasach poszczególnych krajów, w jakich godzinach obowiązują oraz w jakie dni.
Informacje w tym artykule należy traktować poglądowo. BBATS nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany i błędy. 

 

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

2 × 3 =