Kontener z Chin Transport Morski Kolejowy z Chin WIDEO

Wpływ pandemii na transport z Chin. Dlaczego transport kontenera jest taki drogi? [WIDEO]

Początek roku to gorący okres w transporcie, spedycji i logistyce. Po świątecznym przeciążeniu rynku nadchodzi moment, w którym powinno być lepiej… a nie jest. Opóźnienia, koszty, dodatkowe opłaty są obecnie codziennością zarówno importerów, jak i spedytorów, przewoźników i agentów. Często słyszymy pytania, dlaczego tak się dzieje i z czego to wynika. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy odpowiedzieć na palące pytanie: dlaczego kontener z Chin jest ostatnio taki drogi? Jaki jest wpływ pandemii na transport z Chin? Trudno odpowiedzieć na te pytania lepiej niż filmem edukacyjnym!

Jaki jest wpływ pandemii na transport z Chin? Dlaczego wzrosły stawki?

Gdy Europejczycy zakończą okres świąteczno-noworoczny, sytuacja transportowa powinna wracać do normy. Standardowo wielu importerów zapomina jednak, że pierwsze tygodnie nowego roku to czas na rozładowanie zatorów powstałych pod koniec grudnia, a luty to okres noworoczny w Chinach. Kontener z Chin musi więc zostać sprowadzony do Europy w jak najkrótszym czasie. Ten jednak w obecnej chwili wcale nie jest taki krótki. Importerzy mierzą się z opóźnieniami i nieprzewidzianymi wzrostami kosztów. Czy to wpływ pandemii na transport z Chin?

Opóźnienia i wyższe koszty transportu – wpływ pandemii na transport z Chin

Głównym problemem w imporcie z Chin w okresie noworocznym jest zbliżające się tygodniowe święto narodowe w Chinach. Chiński Nowy Rok to znaczne spowolnienie chińskiej gospodarki i zmniejszenie dostępności siły roboczej. Dodatkowo święto wpływa na stężenie zleceń w styczniu. W normalnych warunkach jest to zwyczajne i nie wpływa specjalnie na realizację zleceń. Tu do akcji wkracza jednak pandemia COVID-19. Ze względu na komplikacje pandemiczne, w 2020 armatorzy ograniczyli przepustowość połączeń i podnieśli stawki. Gdy importerzy przenieśli się na kolej, okazało się, że w Chinach zaczyna brakować kontenerów – eksport z Europy do Chin jest marginalny, co oznacza puste przebiegi składów. Takie rozwiązanie nie opłaca się nikomu, dlatego rząd Chińskiej Republiki Ludowej interweniował w rynek. Jak obecnie wygląda sytuacja w transporcie z Chin dowiesz się z naszego najnowszego filmu, w którym tłumaczymy całą sytuację!

Dlaczego transport kontenera z Chin jest tak drogi i trwa tak długo? Zobacz wideo!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

dwa + siedem =