transport do Anglii

Ograniczenia w transporcie na terenie Wielkiej Brytanii

W branży transportu, spedycji i logistyki potwierdzono spore zmiany, szczególnie jeśli chodzi o międzynarodowy przewóz drogowy na terenie Wielkiej Brytanii. Podstawowe regulacje dotyczą jak dotąd nieokreślonych w umowach handlowych kwestii. Mowa tu przede wszystkim o zakazach, które obowiązują w Wielkiej Brytanii już od 24 grudnia 2022 roku. Chcesz dowiedzieć się, jakie ograniczenia nałożono na transport do Anglii? Oto kilka z nich:

  • Zakaz realizowania przewozów z UE w ramach jednej operacji przewozu kabotażowego bezpośrednio z wjazdem z pustą naczepą do UK. Publikacje TCA regulujące transport UK, mówią wprost, że 2 operacje kabotażowe w UK są możliwe po wcześniejszym doręczeniu ładunku w ruchu międzynarodowym.
  • Transport do Anglii z krajami trzecimi jest możliwy tylko na podstawie zezwolenia EKMT, czyli licencji pozwalającej na realizowanie przewozów do Szwajcarii, Norwegii, Islandii i innych krajów.
  • Brak możliwości wykonywania operacji w ramach transportu kombinowanego do UK przez przewoźników pochodzących z Unii Europejskiej.

Transport UK

Transport UK a zmiany przepisów przewozowych – czym mocno wpływają na przewóz towarów?

Nie ma żadnej wątpliwości, że transport UK jest mocno ograniczony, głównie ze względu na stale zmieniające się regulacje i przepisy odnoszące się przewozu towarów zarówno z Anglii do innych krajów, jak i z terenu UE bezpośrednio do UK. Można powiedzieć, że transport do Anglii przez przewoźników z Europy jest mocno utrudniony, szczególnie jeśli chodzi o przewozy kombinowane i kabotażowe.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

11 + 1 =