Grafika przedstawiająca sponsora tytularnego BBA Transport - Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych

BBA Transport – Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych 2021 – PODSUMOWANIE

We wrześniu mieliśmy niebywałą okazję współtworzyć historię sportu: po raz pierwszy objęliśmy patronatem Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych odbywający się na warszawskim Wilanowie. Impreza ściągnęła do Warszawy najlepszych sportowców specjalizujących się w takich dziedzinach sportów plażowych jak: siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, czy nawet tenis. Jako sponsorzy tytularni byliśmy widoczni tam w każdym momencie trwania festiwalu, dołożyliśmy się do niego jednak również w inny, również widoczny, choć nie aż tak oczywisty sposób.

BBA Transport – Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych zakończony

Co to był za wrzesień! Choć po upalnym lecie bieguny temperatur zamieniły się miejscami i preludium jesieni przywitało nas wyjątkowo chłodno i deszczowo, to przez tydzień atmosfera znów była gorąca i pełna blasku. A to za sprawą wyjątkowej imprezy, której sponsorem zostało BBA Transport System! W Wilanowie odbył się Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych (organizowany przez Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych). Towarzyszyły mu liczne wydarzenia: Dni Wilanowa, pokazy Latających Psów, Festiwal Gastronomiczny oraz FIVB Beach Volley World Tour 2021. Spośród wszystkich imprez towarzyszących, najwyższą rangą cieszyły się Dni Wilanowa i World Tour napędzany przez Orlen Paliwa. W trakcie pierwszej odbył się m. in. koncert Kamila Bednarka i Viki Gabor, a druga ściągnęła na Wilanów najlepsze drużyny plażowej piłki siatkowej z całego świata. Atrakcji było więc co nie miara.

Beach Volley World Tour 2021 powered by Orlen Paliwa

Turniej miał miejsce w pierwszy weekend września. Wzięło w nim udział kilkanaście drużyn z całego świata. Choć reprezentanci Polski byli faworytami, w finale ustąpili reprezentacji Finlandii.

Turniej odbył się na piasku spełniającym rygorystyczne normy jakości. Nie kurzył się, nie nagrzewał i był idealnie biały. Przyjechał na Wilanów spod Tomaszowa Mazowieckiego i przywiozły go ciężarówki koordynowane przez Sylwestra Jandę z BBA Transport System. Boisko mieściło się na 45 wywrotkach piasku, co stanowiło ponad 70 ton wysokiej jakości materiału!

BBA Transport – Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych – rozgrywki młodzieżowe

W tygodniu, gdy skończył się już World Tour, na Wilanowie odbywały się rozgrywki młodzieżowych mistrzostw w sportach plażowych. Męskie i żeńskie drużyny rywalizowały ze sobą w dziedzinach siatkówki plażowej, piłki nożnej plażowej i piłki ręcznej plażowej. Część rozgrywek siatkówki plażowej chłopców możecie zobaczyć w poniższym materiale video.

Foot Volley – nowa dyscyplina sportowa hitem soboty

Podczas sobotniej imprezy miał miejsce turniej foot volleya – połączenia siatkówki plażowej i piłki nożnej. Główną zasadą rozgrywek jest zakaz używania… rąk. Zawodnicy wykonywali skomplikowane akrobacje, rzuty i wykopy – czasem nawet na wysokości dwóch i pół metra!

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Zwycięzcy Turnieju Foot Volley
Zwycięzcy rozgrywek Foot Volley – reprezentacja Brazylii. Po lewej stronie reprezentanci BBA Transport System – Patryk Pawlik i Sylwester Janda

#TSLpomaga podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych

W czasie trwania festiwalu nie mogło zabraknąć też naszej akcji #TSLpomaga! Przy okazji dekoracji zwycięzców turnieju młodzieżowego spotkaliśmy się z Pawłem Zagumnym, który… zgodził się zostać ambasadorem akcji! Przekazał nam pamiątki, o których jeszcze będzie głośno.

Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Wręczanie Nagród
Piotr Głogowski (organizator turnieju), Paweł Zagumny (wieloletni reprezentant Polski, mistrz świata) i Bartłomiej Sujkowski (prezes BBA Transport System) podczas wręczania nagród dla uczestników turnieju młodzieżowego.

Ale to nie wszystko! Nasi reprezentanci – Sylwester Janda i Patryk Pawlik – mieli okazję spotkać się podczas sobotniego koncertu z gwiazdami. Wtedy akcję postanowiła wesprzeć także ulubienica publiczności, wschodząca gwiazda polskiej muzyki, Viki Gabor! Viki również przekazała na rzecz akcji upominki, o których usłyszycie niebawem.

Podsumowanie – BBA Transport – Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych

Podsumowując – festiwal stanowiło dziesięć dni intensywnych sportowych i kulturalnych wrażeń. Była to pierwsza tak duża impreza, którą sponsoringiem objęliśmy jako BBA Transport System, ale zdecydowanie nie ostatnia. Już teraz zachęcamy Was do udziału w kolejnych edycjach imprezy. A jeśli będziecie potrzebować przewozu naprawdę dużych ilości piasku – polecamy swoje usługi 😉

 

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

8 + 9 =