Transport krajowy przesyłek paletowych

Przesyłki paletowe to popularny sposób transportowania towarów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Firma BBA Transport System oferuje transport palet euro po kraju (o podstawie 120×80 cm) oraz wysyłkę palet niestandardowych (podstawa palety o wymiarach większych niż 120×80 cm).

Tanie przesyłki paletowe po Polsce

Przesyłki paletowe
Przesyłki paletowe

Maksymalna waga przesyłki paletowej to 1000 kg, a towar wraz z podstawą palety nie może przekroczyć 200cm. Od strony przepisów jest to więc dość restrykcyjna metoda transportu.

Szukając najkorzystniejszego rozwiązania w zakresie transportu paletowego warto zwrócić uwagę na ofertę BBA Transport System. Oferujemy tanie przesyłki paletowe dostępne bez podpisywania umów czy deklarowanej ilości.

Wycena przesyłki paletowej

  • Dla palet o wymiarach EUR jest stała cena, niezależna od odległości między nadawcą a odbiorcą.
  • Dla palet o wymiarach większych niż wymiar palety euro (180×80, 120×220) bierze się pod uwagę odległość pomiędzy nadawcą a odbiorcą, liczoną na podstawie kodów pocztowych. Drugim ważnym parametrem jest waga przesyłki. Dla zobrazowania poniżej przedstawiamy przykład:

Paleta o wymiarach 150x90x80 cm i wadze 300 kg.

Określamy wagę przeliczeniową mnożąc przez siebie wymiary oraz przez przelicznik 330 kg, według wzoru poniżej:

DŁUGOŚĆ (m) x SZEROKOŚĆ (m) x WYSOKOŚĆ (m) x 330 kg

Waga przeliczeniowa palety o wymiarach 150x90x80 cm wynosi 356 kg. Transport wycenia się na podstawie wyższej wagi – rzeczywistej lub przeliczeniowej. W naszym przypadku wagą wyższą jest waga przeliczeniowa i to ją weźmiemy pod uwagę przy wycenie transportu.

Jak zamówić transport dla przesyłek paletowych?

  1. Zlecenie odbioru musi do nas trafić drogą mailową do godz. 15, aby kierowca przyjechał w następnym dniu roboczym (wyjątek stanowią palety euro – po potwierdzeniu z naszym działem, zlecenie może zostać przesłane w dniu odbioru).
  2. W odpowiedzi na przesłane zlecenie generujemy etykiety transportowe i przesyłamy na wskazany przez Państwa adres e-mail. Nadawca musi wydrukować dokumenty i dołączyć je do przesyłki.
  3. Standardowo doręczenie przesyłki paletowej następuje następnego dnia roboczego po nadaniu. Należy pamiętać, że nie jest to dostawa gwarantowana. W wyjątkowych przypadkach dostawa może ulec przedłużeniu: kiedy zlecenie jest zbyt późno wysłane, odbiorca nieobecny, wymiary lub waga przesyłki wskazane w zleceniu inne niż faktyczne, itp.

Przesyłki paletowe z BBA Transport System – zapraszamy do kontaktu ze spedytorami za pomocą formularza

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły