Transport lotniczy chłodziarek z USA do Polski. CASE STUDY

Przesyłki lotnicze z USA stanowią ciekawy przypadek z kilku względów. Jednym z nich jest chociażby różnica czasu. W opisach case studies BBA Transport System dzielimy się naszymi najciekawszymi realizacjami, najbardziej wymagającymi zleceniami i opracowanymi przez nas rozwiązaniami. Opisywany tutaj przypadek wymagał od nas… chłodnej kalkulacji.

Przesyłki lotnicze z USA do Polski

Transport lotniczy z USA
Przesyłki lotnicze z USA

W każdym transporcie długodystansowym pojawia się wspólny mianownik, będący znaczącym utrudnieniem w realizacji. Chodzi mianowicie o wpływ stref czasowych na czas trwania transportu. Strefy czasowe mają ogromne znaczenie przy wyliczaniu szacowanego czasu transportu i są wyzwaniem, któremu muszą sprostać logistycy.

O ile problem nie jest aż tak jaskrawy podczas transportów drogą morską lub lądową, o tyle potrafi zaważyć na sukcesie w przypadku wysyłek o krótkim terminie. Jako BBA Transport System mieliśmy okazję przekonać się o tym na własnej skórze wielokrotnie. Szczególnie dumni jesteśmy jednak z przypadku transportu chłodziarek do Polski. ma ogromne znaczenie i jest wyzwaniem logistycznym, szczególnie przy krótkich terminach realizacji. Mieliśmy okazję wykazać się przy zamówieniu na transport lotniczy chłodziarek z USA do Polski. Termin realizacji określono na nieprzekraczający czterech dni kalendarzowych.

Rodzaj transportu: Transport lotniczy

Branża: Chłodnictwo przemysłowe i laboratoryjne

Cel: Terminowe dostarczenie towaru z Minneapolis w USA do Polski.

Problem

Jak każdy ciekawy przypadek, tak i ten cechował się pewnym problemem. Była nim różnica stref czasowych, pomiędzy punktem nadania a punktem odbioru. Oznaczała ona na przykład skrócenie czasu realizacji usługi o 6 godzin. Tak pozornie krótki czas może znacząco wpłynąć zwłaszcza na transport złożony z kilku etapów.

Rozwiązanie

Otrzymaliśmy zamówienie na transport lotniczy chłodziarek z Minneapolis w USA późnym popołudniem w piątek. Towar miał trafić do wtorku następnego tygodnia do Warszawy. Przesyłkę zlecono około godziny 17:00 czasu polskiego naszemu partnerowi na lotnisku ORD Chicago (port lotniczy Chicago-O’Hare) – różnica czasowa miedzy miejscami to 6 godzin. Towar został odebrany tego samego dnia o godzinie 13:00 czasu lokalnego w USA i dostarczony na lotnisko w Chicago kilka godzin później.

Po porównaniu oferty linii lotniczych uznaliśmy, że najkorzystniej wypadły nasze polskie linie lotnicze LOT. Miejsce znalazło się w samolocie z datą wylotu w sobotę o 8 rano czasu lokalnego w USA. Ładunek dotarł na lotnisko Chopina w Warszawie w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

Efekt

Odprawa celna przebiegła bezproblemowo. Dzięki temu mogliśmy ze spokojem przystąpić do trzeciego etapu przesyłki. Towar został dostarczony do klienta jeszcze w poniedziałek po południu, czyli jeden dzień przed datą przez nas gwarantowaną. Ostatecznie różnica czasu zamiast przeszkodzić w realizacji zlecenia, jedynie nam pomogła.

Nasi spedytorzy są ekspertami od zadań specjalnych. W sprawie transportu lotniczego pomoże na przykład człowiek odpowiedzialny za opisany powyżej sukces!

Marcin Samot
e-mail: m.samot@bbats.pl
tel. kom. +48 509 856 154

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły