Eksport do Wielkiej Brytanii – transport drogowy palet i mebli

Polska gospodarka permanentnie się rozwija i jest konkurencyjna w wielu sektorach, dlatego transport palet do Anglii jest tak popularny wśród polskich dostawców. Polscy producenci konsekwentnie produkują innowacyjne, wysokojakościowe towary, które z powodzeniem sprzedają się na rynkach europejskich – niemieckich, skandynawskich, włoskich czy francuskich.

Polskie produkty popularne za granicą

Baza kosztowa polskich producentów jest wciąż znacznie niższa niż ta w Wielkiej Brytanii, czy w innych państwach zachodniej Europy. W Wielkiej Brytanii polskie produkty są coraz częściej postrzegane jako te, które reprezentują dobry stosunek jakości do ceny. Dlaczego? Są tańsze od tych wyprodukowanych w krajach Europy zachodniej, a zarazem jakościowo lepsze od tych z Dalekiego Wschodu. Polska znajduje się w odległości nie większej niż 48 godzin drogą lądową  i nie większej niż 3 godziny drogą lotniczą od każdego brytyjskiego lotniska – to jest jej dodatkową zaletą. Mówi się też, że polscy producenci są bardziej elastyczni niż ci z Dalekiego Wschodu, jeśli chodzi o rozmiary przesyłek. Do tego zapewniają znacznie krótszy czas dostaw.

Eksport do Wielkiej Brytanii

Podczas gdy dla Wielkiej Brytanii Polska zajmuje dopiero 22. miejsce pod względem wielkości rynku eksportowego, dla Polski Wielka Brytania była w 2017 roku na drugim miejscu jeśli chodzi o wysyłki towarów, zaraz za Niemcami.  Te statystyki sugerują nam, że polscy eksporterzy, którzy nie są jeszcze obecni na rynku brytyjskim, powinni zwrócić uwagę na Wielką Brytanię jako na potencjalny i długoterminowy rynek. W zeszłym roku wartość polskich towarów eksportowanych do Wielkiej Brytanii osiągnęła wartość 8 miliardów funtów. W tym samym czasie podczas gdy brytyjski eksport do Polski wyniósł jedynie blisko 4 miliardów funtów, zostawiając Wielką Brytanię z 4 miliardowym deficytem bilansu handlowego. Pomagamy eksporterom świadcząc transport palet do Anglii. Najczęściej importowanymi towarami do Wielkiej Brytanii są żywność i napoje, produkty chemiczne włączając farmaceutyki, kosmetyki i środki czystości, meble, wyposażenie wnętrz, odzież i elektronika użytkowa.

Sytuacja zmieniła się w pierwszym kwartale 2018 roku. Według najnowszych danych GUS wartość polskiego eksportu w pierwszym kwartale 2018 roku (liczona w euro) wzrosła o 3,7%, ale dynamika eksportu na Wyspy osłabła (-2,2%). Eksperci sądzą, że może to świadczyć o obawach przed Brexitem. Jednocześnie klasa ryzyka dla Wielkiej Brytanii według klasyfikacji OECD to zero (w skali od 0 do 7), co może nieco uspokajać.

Transport palet w praktyce

Transport drogowy palet i mebli
Transport drogowy palet i mebli

Co warto wiedzieć, kiedy decydujemy się na transport palet za granicę? Wymiary są zostały ustandaryzowane – najbardziej popularna w Europie jest tak zwana „europaleta”. Europalety mają wymiary wymiarach 1200 x 800 x 144 mm i obciążeniu od 1000 do 1500 kg. Są oznaczone z boku (napisem EUR, EUR 1 lub EPAL).

Organizujemy transport palet i transport całopojazdowy do Wielkiej Brytanii

W celu uzyskania bliższych informacji na temat transportu palet z i do Wielkiej Brytanii prosimy o kontakt z naszym biurem.

SZYBKI KONTAKT

Nasi specjaliści czekają na kontakt z Twojej strony. Nie zwlekaj.

Tradycyjny kontakt ze spedytorem.
Pn. - Pt. w godz. 8:00 - 16:30

Telefon: +48 22 463 47 01
E-mail: transport@bbats.pl

Wyślij nam swoje dane, a nasz spedytor
skontaktuje się z Tobą!

[Głosów:0    Średnia:0/5]