Project Cargo – jak radzić sobie z wyjątkowymi wyzwaniami transportowymi?

Project Cargo to wyjątkowy dział logistyki, który nie ma ścisłej definicji. Można go opisać jako transport elementów wielkogabarytowych, nienormatywnych lub ciężkich (tzw. heavy lift). Wymaga specjalnych środków transportu, odpowiedniego i starannego przygotowania trasy, organizacji przewozu według ściśle określonych wymogów i warunków technicznych. Transport planowany jest zarówno dla konkretnych parametrów ładunku, jak  i trasy przewozu.

Co wyróżnia Project Cargo?

Project Cargo
Project Cargo

Project Cargo to elita wśród rozwiązań logistycznych, nawet jeśli uwzględnimy szeroko pojęte transporty ponadgabarytowe. Nie jest to prosty przewóz, taki jak choćby transport koparki o szerokości 3 metrów z punktu A do B, ale skomplikowany proces angażujący wielu specjalistów. Wymaga planowania, oszacowania ryzyka, przygotowania dokumentacji, zezwoleń oraz ścisłej koordynacji w trakcje realizacji przewozu.

Transport ponadgabarytowy najczęściej dotyczy transportu dużych konstrukcji przemysłowych dla energetyki (np. generatory, turbiny, wirniki, transformatory), przemysłu chemicznego (np. reaktory, coldboxy), ciężkiego (moduły, filtry, prasy) przy udziale różnych środków transportu np. morskiego, drogowego, kolejowego i związane z tym przeładunki w tym także precyzyjne przemieszczenia na krótkim dystansie.

Transport ponadgabarytowy w wykonaniu BBA Transport System

BBA Transport System we współpracy z partnerami – najlepszymi specjalistami na rynku – jest przygotowany i realizuje przewozy typu Project Cargo. W ten sposób realizowaliśmy przewóz filtrów przemysłowych z Polski do Norwegii. Przygotowania trwały około 2 miesięcy, a transport przebiegał w ciężkich warunkach zimowych. Mimo tego został zrealizowany zgodnie z planem i zadbaliśmy o dostarczenie powierzonego ładunku.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z trasy przewozu:

Relację można zobaczyć w Heavy Lift Magazine:

BBA Project Cargo
BBA Project Cargo

Organizujemy transporty ponadnormatywne, transporty specjalne i Project Cargo

Jeśli są Państwo zainteresowani transportem specjalnym lub transportem ponadnormatywnym – zapraszamy do kontaktu z naszymi spedytorami, którzy udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania i dokonają wyceny.

SZYBKI KONTAKT

Nasi specjaliści czekają na kontakt z Twojej strony. Nie zwlekaj.

Tradycyjny kontakt ze spedytorem.
Pn. - Pt. w godz. 8:00 - 16:30

Telefon: +48 22 463 47 01
E-mail: transport@bbats.pl

Wyślij nam swoje dane, a nasz spedytor
skontaktuje się z Tobą!

[Głosów:1    Średnia:5/5]