Transport Ponadnormatywny, Przewóz Ponadgabarytowy, Project Cargo

Transport ponadnormatywny to przewóz ładunków, które przekraczają dopuszczone normy prawa drogowego pod kątem wymiarów i wagi. Są to ładunki niestandardowe, których nie można przewozić bez specjalnego przygotowania. Jest to zatem transport ponadnormatywny, który wymaga dopełnienia szeregu formalności, z których najważniejszą jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń.

Transport ponadnormatywny w Europie

Prawo drogowe w Polsce jest skonstruowane w ten sam sposób, co na terenie innych państw Europy. Oznacza to, że spedycja ładunków niestandardowych z Europy Zachodniej do Polski jest jak najbardziej możliwa i odbywa się na tych samych zasadach, co dystrybucja takich ładunków na terenie kraju. O ładunku niestandardowym zgodnie z prawem mówimy wtedy, kiedy jego waga przekracza czterdzieści dwie tony, a wymiary 400 cm (wysokość), 250 cm (szerokość) i 160 cm (długość).

Planowanie i organizacja transportu ponadnormatywnego

Transport ponadnormatywny do Europy
Transport ponadnormatywny do Europy

Każdy przewóz gabarytowy jest inny, dlatego wymaga indywidualnego podejścia. Kluczowym elementem takiego transportu jest proces planowania, podczas którego można przygotować zarys całej trasy, dobrać odpowiedni pojazd, a także zadbać o ewentualne dostosowanie infrastruktury drogowej na czas przejazdu (więcej na ten temat: tutaj). Na etapie planowania pomagają eksperci z dziedziny logistyki, którzy są w stanie zaplanować transport ponadnormatywny w najbardziej optymalny i bezpieczny sposób z uwzględnieniem dopuszczalnych norm zawartych w przepisach o ruchu drogowym. Kolejnym etapem powinna być organizacja odpowiednich zezwoleń oraz ubezpieczenie przewożonego ładunku. Transport ładunków ponadgabarytowych wymaga uzyskania pozwolenia, przeprowadzenia pilotażu, wyznaczenia trasy z uwzględnieniem wytycznych prawnych oraz współpracy ze służbami drogowymi, a nawet policją.

Każdy transport ponadnormatywny jest inny

Transporty ponadgabarytowe i Project Cargo wyglądają spektakularnie. Wskazuje choćby popularność na YouTube filmów, które je przedstawiają (np. tu i tu). Wiemy, że przewozy ponadgabarytowe są nietypowe, dlatego logistyka przewozu każdego z nich wymaga indywidualnego podejścia. Podczas takich zleceń dbamy o wybór odpowiedniego rodzaju pojazdu i zaplanowanie trasy z uwzględnieniem zapewnienia wszystkich wymaganych ubezpieczeń i zezwoleń. Organizujemy i monitorujemy także załadunek i rozładunek. Takie działanie procentuje – zaufały nam już dziesiątki klientów, z którymi stale współpracujemy w zakresie szczególnie wymagających transportów.

BBA Transport System dopełnienia wszystkich formalności

Usługę transportu ponadnormatywnego kierujemy do Klientów, którzy chcą przetransportować ładunki niemieszczące się w standardowych gabarytach – takie jak:

  • maszyny budowlane,
  • dźwigi, koparki, spychacze, ciężarówki,
  • kombajny, pługi, siewniki,
  • silosy, leje, tuby, suwnice,
  • elementy konstrukcji przemysłowych,
  • turbiny wiatrowe,
  • transformatory elektryczne,
  • itp.

Naszą specjalnością są przewozy ponadgabarytowe na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec i krajów Beneluxu. Zapewniamy także zasięg terytorialny całej Unii Europejskiej. Do realizacji transportów ponadnormatywnych i specjalnych BBA Transport System wykorzystuje najnowocześniejsze naczepy typu: semi, telle-semi i tiefbett.

 

SZYBKI KONTAKT

Nasi specjaliści czekają na kontakt z Twojej strony. Nie zwlekaj.

Tradycyjny kontakt ze spedytorem.
Pn. - Pt. w godz. 8:00 - 16:30

Telefon: +48 22 463 47 01
E-mail: transport@bbats.pl

Wyślij nam swoje dane, a nasz spedytor
skontaktuje się z Tobą!

[Głosów:1    Średnia:5/5]