Transport międzynarodowy – o rosnącym popycie na spedycję lotniczą, morską, drogową i kolejową

Import z Chin, weryfikacja partnerów, przygotowanie do transportu – co trzeba wiedzieć?

Interesuje cię import z Chin, weryfikacja podwykonawców to coś, za co zamierzasz się zabrać? Nie masz pewności, jakie rozwiązanie transportowe będzie odpowiednie? Spokojnie, to coś, co dotyka wielu importerów. Nie tylko początkujących, lecz także bardziej doświadczonych. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować tekst, w którym przekażemy naszą wiedzę na temat importowania z Chin. Jak kupować towar z Chin? Jak sprowadzić towar do Polski, kiedy zrobiło się zakupy w Chinach? A jak sprawdzić, czy nasz chiński współpracownik jest uczciwy i nie próbuje nas oszukać? Na te pytania oraz wiele innych postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule!

Jak przygotować się do transportu z Chin? Kilka ważnych informacji

Import z Chin Weryfikacja Firm w Chinach Strefy Czasowe Chiny Europa
Mapa pokazująca różne strefy czasowe na świecie. Jak widać, Chiny w całości znajdują się w strefie UTC+8.

Biorąc się za import, dobrze jest się wcześniej do niego przygotować. Import z Chin, weryfikacja partnerów, komunikacja, transport, podatki, cła… Od wszystkiego tego może rozboleć głowa. Dlatego na samym początku warto uświadomić sobie, że kontakty handlowe z Chinami to również kontakty z inną kulturą. Nie wszystko musi przebiegać tak, jak u nas i kontakt może nie być zbyt łatwy. Pierwszą kluczową informacją, o której trzeba pamiętać, jest inna strefa czasowa: Chiny leżą w strefie UTC+8. Słońce w Chinach wschodzi więc 6 godzin wcześniej niż w Polsce. Na szczęście od ustanowienia Chińskiej Republiki Ludowej, w całych Chinach obowiązuje jedna strefa czasowa (jeszcze w pierwszej połowie XX w. było ich pięć). Gdy Chińczycy wstają do pracy, wielu Polaków dopiero kładzie się spać. Może to utrudniać komunikację, zwłaszcza w przypadku potrzeby szybkiego kontaktu.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O STREFACH CZASOWYCH W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM

Kalendarz Chiński Nowy Rok 2021. Święto przypada na środek lutego. W tle wół - symbol nowego roku lunarnego.
Luty to miesiąc naznaczony Chińskim Nowym Rokiem. Niedawno opublikowaliśmy artykuł przyglądający się temu wydarzeniu.

Drugą kluczową informacją jest odmienna kultura. Wiele słyszy się o pracowitości Chińczyków i nie są to pogłoski przesadzone. Popularny jest tam model pracy 996: od 9 do 21 przez 6 dni w tygodniu. Może właśnie dlatego czas wolny jest dla Chińczyków świętością. Przykładem sytuacji, w których kontakty z chińskimi partnerami są bardzo utrudnione, a może nawet uniemożliwione, są święta narodowe. Wśród importerów złą sławą cieszy się przede wszystkim Chiński Nowy Rok, paraliżujący kontakty handlowe z Chinami na prawie cały miesiąc. Niedawno przygotowaliśmy krótki materiał filmowy, w którym tłumaczymy, jak CNY może utrudniać import z Chin.

Trzecią kluczową informacją jest to, że klient nie zawsze jest dla Chińczyka świętością. Przy wielu kwestiach gospodarczych regulowanych przez państwo, niektórzy chińscy przedsiębiorcy próbują rekompensować sobie utrudnienia nieuczciwie prowadząc biznes. Jeśli zamierzasz importować coś z Chin, pamiętaj: weryfikacja firmy w Chinach może oszczędzić wiele kłopotu. Warto zweryfikować zarówno producenta towaru, który kupuje się w Chinach, jak i agentów, którzy zajmują się towarem jeszcze przed nadaniem go do transportu. Zdarzają się sytuacje, w których towar zadeklarowany różni się od towaru odebranego przez kupującego, a to może wiązać się z cłami, podatkami, a nawet karami.

Krótki poradnik dla importerów: jak przygotować się do importu z Chin?

Zazwyczaj import zaczyna się od znalezienia wykonawcy. W tej kwestii doświadczeni importerzy cieszą się możliwością skorzystania z usług sprawdzonych wykonawców. Początkujący importerzy nie mają jednak tego komfortu. Popularnymi rozwiązaniami pomocnymi w znalezieniu wykonawcy są konsultacje na forach branżowych, uczestnictwo w targach (np. China Home Life), panele podczas forów ekonomicznych. Nie brakuje również ofert w Google, czy choćby portalach zakupowych takich jak AliExpress i AliBaba. W wielu portalach zakupowych oprócz gotowych produktów można znaleźć podzespoły, materiały i środki – przez takie oferty najłatwiej nawiązać współpracę z producentem w Chinach. Co, gdy już znajdzie się odpowiedniego wykonawcę?

Import z Chin, weryfikacja kontrahentów i zabezpieczenie swoich interesów

Import z Chin Weryfikacja Firmy w Chinach Kontrola Finansowa i Jakościowa Podmiotów w Chinach
Weryfikacja firmy w Chinach to żmudna praca polegająca na sprawdzeniu wielu czynników prawnych i finansowych.

Znalezienie wykonawcy stwarza perspektywę sukcesu, co jednak, jeśli wykonawca chce nas oszukać? Pierwszym działaniem, które dobrze wykonać w momencie nawiązania kontaktu, jeszcze przed zleceniem, jest weryfikacja kontrahenta. Weryfikacja firmy w Chinach jest bardzo istotnym etapem nawiązywania relacji z wykonawcami, zwłaszcza w okresie pandemicznym. W Chinach funkcjonuje wiele firm-krzaków, które zajmują się wyłudzaniem kwot pieniędzy i znikaniem bez realizacji zamówienia. Są firmy, które deklarują przestrzeganie norm i polityk jakości, gdy w rzeczywistości nie ma z nimi nic wspólnego. Jeszcze inne, często fabryki na skraju bankructwa, przyjmują zaliczkę, by niedługo potem ogłosić upadłość, bez realizacji zlecenia.

Innym zagrożeniem dla importerów jest nawiązanie współpracy z firmą, która może i jest wypłacalna, ale świadczone przez nią usługi są dalekie od ideału. W takim wypadku cena produktu jest zazwyczaj nieproporcjonalnie wysoka w stosunku do jakości. By uśpić czujność importera, próbki są zazwyczaj wykonane z materiałów wysokiej jakości. Gdy chodzi o import z Chin, weryfikacja firmy w Chinach powinna dzielić się na dwa zakresy: kontrolę jakościową oraz finansową. Po sprawdzeniu dostawcy w obu tych płaszczyznach można śmiało nawiązywać współpracę. Jeśli nie wiesz, jak zweryfikować firmę w Chinach, poproś o pomoc swojego spedytora. Wiele spedycji współpracuje z agencjami, które specjalizują się w kontroli podwykonawców w celu jak najlepszego zabezpieczenia interesów klienta. Dzięki odpowiednim partnerom sprawdzenie jakości produktu, prawdziwości oferty i kondycji finansowej firmy nie stanowi żadnego problemu.

SKONTAKTUJ SIE Z NAMI W CELU WERYFIKACJI FIRMY

Kontrakt handlowy – dodatkowe zabezpieczenie interesu w imporcie z Chin

Mariusz Żakiewicz i Janusz Piechociński
Na targach China Home Life porozmawialiśmy z tytanem twittera i byłym premierem, Januszem Piechocińskim – jedną z kwestii były kontrakty handlowe.

Co ostrożniejsi importerzy decydują się na sporządzenie kontraktu handlowego. Jest to zdrowe rozwiązanie, pozwalające na dochodzenie swoich praw w przypadku nieplanowanego/niepożądanego przebiegu procesu. Podstawową rolą kontraktu jest bowiem zmniejszenie ryzyka padnięcia ofiarą oszustw i nadużyć ze strony firmy w Chinach. Kontrakt trzeba sporządzić po chińsku i angielsku, w oparciu o obowiązujące w Chinach przepisy, a jego treść powinna być możliwie szczegółowa i wyczerpująca. Elementami obowiązkowymi w kontrakcie są:

  • dane kupującego
  • dane sprzedającego
  • informacje dotyczące produktu (cena, opis, jakość, ilość, sposób pakowania etc.)
  • warunki płatności, ubezpieczenia i dostawy (określenie reguł INCOTERMS)
  • warunki gwarancji
  • informacje nt. arbitrażu (wskazanie odpowiedniego sądu w Chinach)
  • numery kont bankowych
  • dokumentacja handlowa

Jeśli tylko jest taka możliwość, najlepiej podpisać kontrakt bezpośrednio z producentem bądź firmą, której przekazujemy płatność za zamówienie, nie z pośrednikiem. Gdy sytuacja wymaga interwencji prawnej, można zgłosić się do instytucji zajmujących się arbitrażem. Największą instytucją tego typu działającą w Chinach jest China International Economic and Trade Arbitration Commission (CIETAC). Kontrakt można sporządzać w przypadku każdego zamówienia – nieważne, czy są to proste zakupy w Chinach na portalu AliExpress, czy wielkie zamówienia bezpośrednio u producentów. Mimo wszystko kontrakt nie jest najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku zakupów na AliExpress.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZAKUPACH NA ALIEXPRESS!

Import z chin, weryfikacja, dokumentacja, transport… Jak sprowadzić towar z Chin?

Transport z Chin to często duże przedsięwzięcie. Prawie w każdym przypadku – nieważne, czy są to małe zakupy prywatnych osób, czy wielkie zamówienia spółek państwowych – organizacją transportu zajmują się firmy spedycyjne. Nie jest to bowiem zadanie proste i szybkie. By sprawnie przeprowadzić transport, trzeba odpowiednio się do niego przygotować: zweryfikować wykonawców, kontrolować przewoźników, wybrać najkorzystniejszą opcję itd. Spedytorzy współpracują ze sprawdzonymi przewoźnikami i agencjami, dzięki czemu są w stanie dostarczyć potrzebnych rozwiązań o odpowiednio wysokiej jakości i korzystnej cenie.

Jak przygotować się do transportu? Dokumenty transportowe konieczne do importu

Import z Chin weryfikacja dokumenty transportowe stosowane w imporcie z Chin
Import z Chin, weryfikacja firm w Chinach i dokumenty transportowe

Przygotowanie się do transportu oznacza szereg działań pozwalających na sprawne sprowadzenie towaru z Chin do Polski. Do czynności tych należy weryfikacja firmy w Chinach, skompletowanie odpowiednich dokumentów transportowych, uiszczenie opłat (w tym podatków i cła), zdobycie potrzebnych pozwoleń (np. na przewóz towarów niebezpiecznych) oraz wybór odpowiedniego środka transportu. Na początek przyjrzymy się dokumentom.

Faktura handlowa

Faktura handlowa jest nie tylko formalnym wezwaniem do zapłaty, lecz także stanowi formę deklaracji celnej. Sporządza ją sprzedający (najczęściej eksporter), a kontrolowana jest m. in. przez urząd celny. W przypadku, w którym wzbudzi wątpliwości celników (np. podejrzenie zaniżenia wartości towaru, niezgodność wskazanego towaru ze stanem faktycznym), może zostać wstrzymana razem z towarem aż do wyjaśnienia sytuacji.

Faktura Pro Forma

Zawiera wszystkie informacje o importowanym produkcie, łącznie z ceną wykonywanej usługi. Jest jednak formą wezwania do zapłaty, a nie rzeczywistą fakturą, dlatego nie generuje obowiązku podatkowego i nie można jej zaksięgować. W świetle prawa nie może być brana pod uwagę w kwestii rozliczeń i nie można stosować jej jako podstawy do roszczeń wobec kupującego. Poza Polską pro forma może stanowić podstawę do naliczenia opłaty celnej (np. cła z Chin).

Konosament

Import z Chin Weryfikacja Firm Konosament Bill of Landing Morski List Przewozowy
Przykładowy konosament. Warto zwrócić uwagę m. in. na szczegółowe informacje dotyczące towaru.

Jest to dokument, o którym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów na temat transportu morskiego. Wydaje go przewoźnik. Konosament zawiera szczegóły dotyczące transportowanego towaru i jest konieczny do wydania go w miejscu rozładunku. W przypadku niektórych reguł handlowych INCOTERMS może być podstawą do uiszczenia pełnej kwoty należności.

Inną nazwą konosamentu jest Bill of Landing, w skrócie BoL. Skoro wspominamy o konosamencie, warto pamiętać, że jest to papier wartościowy. Lepiej jest go nie gubić, gdyż może to poważnie utrudnić zwolnienie towaru, natomiast w razie czego funkcjonują procedury pozwalające na zwolnienie towaru bez użycia oryginalnego konosamentu.

Listy przewozowe

Zasadniczo są to dokumenty pełniące tę samą funkcję w różnych gałęziach transportu. Warto znać przede wszystkim dwa:

  • Air Waybill – ten rodzaj listu przewozowego, jak sama nazwa wskazuje, obowiązuje w transporcie lotniczym. Jest wydawany przez linię lotniczą (bądź jej upoważnionego przedstawiciela), może być generowany elektronicznie. Pozwalają na szybkie sprawdzenie statusu towaru. AWB jest kontraktem prawnym i nie podlega negocjacji.
  • Shipping List – przygotowywany przez firmę przewozową list przewozowy. Jest to spis dotyczący wszystkich przesyłanych towarów służący do informowania zainteresowanych o zawartości ładunku. W Shipping List zawarte są także informacje dotyczące opakowania przewożonych towarów.

Single Administrative Document

Trzeba go używać w imporcie do Polski z krajów trzecich (czyli spoza UE) oraz w handlu produktami pochodzącymi z krajów trzecich na rynku europejskim. SAD jest formalną podstawą do zgłoszenia deklaracji celnej w Unii Europejskiej i krajach stowarzyszonych (Szwajcaria, Norwegia, Islandia).

Deklaracja importowa

Import z Chin Weryfikacja Deklaracja Importowa Dostępna na stronie Infor.pl
Deklaracja importowa VAT-IM, wzór do pobrania m.in. ze strony infor.pl

Zależnie od tego, czy importujemy, czy eksportujemy, przygotowywana jest przez importera lub eksportera. Jej forma zależy od wymagań poszczególnych urzędów celnych. Wzory deklaracji często dostępne są online, np. na stronach odpowiednich urzędów.

Obok przedstawiamy wzór deklaracji importowej, który znaleźliśmy na stronie infor.pl. Jako druki urzędowe, deklaracje są zazwyczaj uniwersalne i się ich nie branduje. Konstrukcja deklaracji jest przejrzysta, co wpływa na łatwość jej wypełnienia. Jeśli mimo wszystko trudności wystąpią, polecamy poradniki, np. poradnik portalu infor.pl.

Certyfikaty i pozwolenia

  • Pozwolenie CITES – certyfikat stanowi zaświadczenie, że towar nie narusza międzynarodowych przepisów dot. ochrony przyrody. Wydaje je odpowiedni organ podległy CITES, a jeśli transportowany towar znajduje się na liście CITES, jego brak może stanowić podstawę do konfiskaty towaru.
  • Świadectwo pochodzenia – poświadcza, że dany towar został wyprodukowany, pozyskany lub przetworzony w danym kraju. Dzieli się na Non-Preferential Certificate of Origin, który zwyczajnie określa kraj pochodzenia oraz na Preferential Certificate of Origin obowiązujący w transporcie pomiędzy krajami z podpisanymi umowami o wolnym handlu.
  • Certyfikat fumigacji – jak sama nazwa wskazuje, stanowi zaświadczenie, że przewożone towary (oraz ich opakowania) zostały poddane procesowi fumigacji. Wydaje go służba celna bądź sanitarna danego kraju (np. Entry-Exit Inspection and Quarantine of the PRC w Chinach). Więcej o fumigacji pisaliśmy w specjalnym artykule.
  • Certyfikat CE – stanowi dowód, że sprowadzony produkt jest zgodny z dyrektywami i przepisami obowiązującymi w UE. Znak CE może na produkcie umieścić sam producent w oparciu o własną deklarację, natomiast potwierdzenie jego stosowności mogą wykonać firmy specjalizujące się w kontroli jakości.

Jak importować z Chin? Sposoby, koszty i czas transportu z Chin

Zasadniczo drogi importu z Chin do Polski są trzy: morska, lotnicza i kolejowa. Każda z nich charakteryzuje się innymi możliwościami, czasem realizacji, kosztem, wymaganą dokumentacją… Słowem: w zależności od potrzeb, doradzamy różne rozwiązania transportowe.

UWAGA: stawki transportowe są ustalane indywidualnie w oparciu o wiele czynników i często ulegają gwałtownym zmianom, dlatego w poniższej części artykułu nie podajemy przybliżonych kosztów transportu. Jedynym pewnym sposobem na poznanie stawki za transport jest bezpośredni kontakt ze spedytorem.

Transport morski

ISPS Deepwater Container Terminal Gdańsk. Kontenerowiec armatora MAERSK dokonujący rozładunku/załadunku w porcie w Gdańsku.
DCT Gdańsk, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, jest jedynym terminalem na Bałtyku pozwalającym na obsługę połączeń interkontynentalnych, m. in. transportów z Chin.

Jest to najpopularniejsze rozwiązanie transportowe w imporcie z Chin. Transport drogą morską jest stosunkowo niedrogi, charakteryzuje się również szeroką gamą możliwości transportu oraz stosunkowo luźniejszymi przepisami niż w przypadku pozostałych gałęzi transportu. Transport morski idealnie nadaje się do importu drobnicy, ładunków całokontenerowych oraz nienormatywnych.

Podstawowym narzędziem w transporcie morskim jest kontener (mówi się nawet o uniwersalnej jednostce TEU, odpowiadającej jednemu kontenerowi dwudziestostopowemu). Kontenery występują w wersjach uniwersalnych oraz specjalistycznych i umożliwiają bezpieczny transport z miejsca nadania do portu docelowego. Poświęciliśmy im długi artykuł specjalistyczny – polecamy lekturę!

Zalety transportu morskiego:

  • niskie stawki transportowe
  • możliwe transporty ponadnormatywne
  • elastyczne przepisy bezpieczeństwa
  • łatwa odprawa celna

Wady transportu morskiego:

  • długi czas realizacji
  • podatność na opóźnienia
  • ryzyko uszkodzeń w transporcie
  • niskie stawki ubezpieczeń

Transport morski jest świetnym rozwiązaniem dla realizacji niezbyt pilnych przesyłek bądź importu towarów przy ograniczonym budżecie. W wyniku pandemii koronawirusa z Wuhan i w okolicach chińskich świąt narodowych stawki za transport morski kontenera mogą wzrastać i wzrastają. Przed rozpoczęciem importu tą drogą skonsultuj się ze spedytorem, by poznać najlepsze aktualnie dostępne rozwiązanie.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPEDYTOREM MORSKIM!

Transport lotniczy

Czarter Samolotu Transportowego Rozładunek Niedużego Wyczarterowanego Samolotu Transportowego Na Płycie Lotniska.
Transport lotniczy często odbywa się z wykorzystaniem przestrzeni ładunkowej samolotów pasażerskich.

Usługi premium można znaleźć w każdej branży, a transport lotniczy niewątpliwie jest usługą premium branży TSL. Jest to rozwiązanie popularnie nazywane ekspresowym: czas realizacji w sprzyjających warunkach w imporcie z Chin wynosi nawet 3 dni w ujęciu door-to-door! Szybkość realizacji okupiona jest jednak wysokim kosztem oraz licznymi restrykcjami co do przewożonych towarów. Szczególne zasady bezpieczeństwa dotyczą kilku grup towarów. Jedną z nich jest DGR – produkty uznane za niebezpieczne, to jest: łatwopalne, żrące i trujące.

Ciekawostka: jednym z tego rodzaju towarów są sprzęty elektroniczne zawierające baterie. Na szczęście elektronika jest objęta specjalnymi przepisami i często nie wymaga dodatkowych działań.

W transporcie lotniczym również używa się kontenerów, jednak mają one inne wymiary i kształt niż tradycyjne kontenery morskie. Inny jest też przelicznik zajętości miejsca w ładowni. Stawka za metr sześcienny w samolocie jest dość wysoka, dlatego należy dobrze rozplanować pakowanie. Lżejsze nie zawsze znaczy tańsze!

Zalety transportu lotniczego:

  • szybki czas realizacji
  • wysokie bezpieczeństwo przesyłki
  • możliwość śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym
  • prostota uzyskania ubezpieczenia

Wady transportu lotniczego:

  • wysoki koszt transportu
  • restrykcyjne przepisy bezpieczeństwa
  • zależność od warunków pogodowych

Ponieważ transport lotniczy jest dość drogi, importerzy najchętniej wybierają go w przypadku importu biżuterii i niedużej elektroniki. Kupując nowy zegarek bądź zawieszkę z brylantem najpewniej będziesz mieć do czynienia z towarem transportowanym samolotem. Niestety, jakość oznacza koszty – te zaś dodatkowo szybko zmieniają się w związku z sytuacją międzynarodową wynikłą z pandemii koronawirusa z Chin.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPEDYTOREM LOTNICZYM!

Transport kolejowy

Import z Chin Weryfikacja Firm w Chinach Terminal Kolejowy Postój Pociągów Kontenerowych
Jak pisaliśmy w artykule, transport kolejowy odbywa się z wykorzystaniem kontenerów morskich. Jeden z najważniejszych terminali kolejowych w Europie znajduje się w Małaszewiczach.

Wielu importerów niby słyszało o tym rozwiązaniu, a mimo wszystko podchodzi do niego z rezerwą. Tymczasem jest to jedno z najszybciej rozwijających się rozwiązań transportowych. Transport Nowym Jedwabnym Szlakiem jest silnie dofinansowywany przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej, a w imporcie jego pierwszym europejskim przystankiem jest Polska. Z tego powodu jest to rozwiązanie szczególnie korzystne dla polskich importerów i eksporterów i możemy podziękować za to różnicy w rozstawie torów w Europie i krajach byłego ZSRR.

Do transportu kolejowego wykorzystuje się dobrze wszystkim znane kontenery morskie. Ze względu na przepisy i praktykę budowlaną raczej nie stosuje się kontenerów podwyższonych (m. in. ze względu na prześwit tuneli), natomiast w użyciu są zarówno kontenery 40′ jak i 20′. Pomimo możliwości wykorzystania obu rodzajów kontenerów, ze względów logistycznych dominuje kontener 40′. W sprzyjających warunkach pociąg pokonuje trasę z Chin do Polski w 10-14 dni, tak że usługa transportowa ze wszystkim zajmuje maksymalnie do 28 dni. Rozwiązanie jest szczególnie popularne w przypadku elektroniki i ładunków General Cargo.

Odprawa celna ma zazwyczaj miejsce w pierwszym terminalu w Polsce, do którego dotarła przesyłka. Największym terminalem kolejowym na Nowym Jedwabnym Szlaku jest terminal w Małaszewiczach, w którym rezyduje wiele agencji celnych, również tych, z którymi współpracujemy. Jeśli zastanawiasz się, ile wynosi cło z Chin na importowane towary, zachęcamy do lektury naszego artykułu na temat ceł oraz Internetowego Systemu Zintegrowanej Taryfy Celnej ISZTAR 4.

Zalety transportu kolejowego:

  • cena niższa od frachtu lotniczego
  • stosunkowo szybki czas realizacji
  • łatwość procedur dodatkowych

Wady transportu kolejowego:

  • droższy od transportu morskiego
  • podatny na zatory
  • możliwe długie oczekiwanie na konsolidację towaru

Transport kolejowy z Chin jest bezsprzecznym hitem branży logistycznej ostatnich lat. Z łatwością jego organizacji, wielkim wsparciem rządu ChRL, szybkim czasem realizacji i prostą procedurą celną jest to rzeczywista konkurencja dla transportów morskich i kolejowych. W okolicach chińskich świąt możliwe są zatory (mamy do czynienia z dużym zatorem w tym roku), więc mimo wszystko importerzy muszą być gotowi na opóźnienia.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE SPEDYTOREM KOLEJOWYM!

Import z Chin, weryfikacja firm w Chinach i… ubezpieczenie transportowe!

W imporcie, jak w wielu innych sprawach, warto się zabezpieczyć. Kiedy już zweryfikujemy firmę w Chinach i zorganizujemy przewóz towaru, warto zadbać o jego (i swoje) bezpieczeństwo.

Transport jest zawsze domyślnie obejmowany podstawowym ubezpieczeniem cargo. Praktyka spedycyjna pokazuje jednak, że standardowe ubezpieczenie często trudno uzyskać, a nawet jeśli się to uda, to rzadko kiedy pokrywa straty. W BBA Transport System współpracujemy ze sprawdzonymi agencjami ubezpieczeniowymi i oferujemy naszym klientom ubezpieczenia ALL RISK chroniące przesyłkę w pełnym zakresie. Jest to optymalne rozwiązanie gwarantujące zwrot należności w przypadku najpopularniejszych utrudnień w transporcie:

  • zaginięcia przesyłki
  • znacznego opóźnienia transportu
  • uszkodzenia przesyłki

Zawsze oferujemy naszym klientom najwyższą jakość usług, dlatego oferowane przez nas ubezpieczenie jest pewne, a nasi partnerzy rzetelni. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wypadki się zdarzają, ale nie oznacza to, że przesyłka zawsze znajduje się w stanie stałego zagrożenia. Jakość usługi spedycyjnej BBA Transport System jest gwarantem minimalizacji ryzyka, czego dowodzi to, że w zeszłym roku wypłacone odszkodowanie wynosiło jedynie 0,04% kwoty, na którą ubezpieczone były towary!

Kontakt ze spedytorami BBA Transport System

Interesuje cię import z Chin, weryfikacja firm w Chinach albo po prostu musisz przewieźć coś z Chin? Specjaliści BBA Transport System, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia, są w stanie dostarczyć klientom rozwiązania najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do kontaktu – poznaj najlepsze rozwiązanie i ciesz się łatwym importem z Chin!

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

cztery × 5 =