Polski eksport rośnie w siłę – transport morski i kalkulator drobnicy morskiej

W ostatnim czasie można odnotować wzrostowy trend w eksporcie. Z tego powodu postanowiliśmy przygotować narzędzia pomocne polskim eksporterom. Takim narzędziem jest kalkulator online frachtu morskiego: www.drobnica-morska.pl. Wycena kosztów transportu nigdy nie była tak sprawna i prosta.

Drobnica morska i kalkulator cen frachtu

Kalkulator cen www.drobnica-morska.pl umożliwia szybkie oszacowanie kosztów wysyłki ładunków do ponad 100 portów i magazynów na całym świecie. Koszt transportu dotyczy tzw. drobnicy LCL czyli ładunków od około kilkuset kilogramów lub 1 m3 do 10 ton/m3, których wysyłka nie jest ekonomicznie uzasadniona serwisem kurierskim lub całokontenerowym. Algorytm jest na bieżąco aktualizowany, a nad działaniem narzędzia nieustannie czuwają doświadczeni spedytorzy. W przypadku problemu z określeniem ceny konkretnego transportu, kontrolę nad procesem sprawuje opiekun, który udziela wszelkich potrzebnych informacji oraz bezpłatnej wyceny.

Korzyści płynące z obliczenia kosztów transportu drobnicy morskiej

Wycena transportu drobnicowego rzadko kiedy jest możliwa bez znajomości szczegółów transportu. Dlatego, gdy już wie się dokładnie, co będzie się przewozić, należy oszacować potencjalny wydatek. Przyjmując metodologię kalkulatora dostępnego na www.drobnica-morska.pl można z dużą precyzją oszacować to, ile wyniesie koszt transportu. Umieszczając odpowiednie dane w rubrykach otrzymujemy wynik, który można uwzględnić w planie transportowym. To zaś przykładowo pomaga w:

  • pozyskiwaniu funduszy do rozwoju biznesu
  • sporządzaniu kosztorysów
  • określenia kwot potrzebnych na przewiezienie ładunku
  • wybranie najkorzystniejszych opcji transportowych
  • szykowaniu biznes planu dla firm zajmujących się importem i eksportem

Poniższy akapit zawiera więcej szczegółów na temat działania kalkulatora.

Jak wycenić transport drobnicy morskiej?

Drobnica morska
Drobnica morska

Wycena transportu online obejmuje koszty wysyłki między magazynami drobnicowymi CFS w Polsce (Warszawa, Gdynia, Kraków, Wrocław, Poznań), a magazynami CFS w krajach zamorskich. Opcjonalnie można wycenić również koszty odprawy celnej, czy ubezpieczenia Cargo. Działa w oparciu o nieustannie aktualizowane dane przewoźników i stawki ubezpieczycieli. Kalkulator www.drobnica-morska.pl jest narzędziem w procesie strategicznego planowania transportu i znacząco ułatwia oszacowanie kosztów całości operacji.

Kontaktując się z naszym biurem otrzymają Państwo nie tylko ceny drobnicy morskiej. Wycenimy także koszt frachtów drogowych przy odbiorze i dostawie door to door.

Jesteśmy specjalistami od wyzwań transportowych

Koszty transportu obejmują nie tylko popularne kierunki takie jak Chiny, Malezja, Singapur, Indie czy USA. Dostarczamy ładunki także do krajów egzotycznych, takich jak Afryka, Islandia, czy Nowa Zelandia. Kalkulator www.drobnica-morska.pl umożliwia także wyliczenie kosztów transportu w imporcie do Polski i Niemiec oraz na dowolnej trasie morskiej. W przypadku nieuwzględnienia trasy w wyliczeniach, zachęcamy do kontaktu ze spedytorem w celu uzyskania darmowej wyceny transportu drobnicy morskiej.

Poza drobnicą morską nasza firma realizuje również przewozy drobnicowe szybką koleją z Chin, a także ekspresowym transportem drogowym po Europie.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

 

Powiązane artykuły