Transport międzynarodowy. Ciężarówka jadąca drogą lokalną w stronę słońca.

Transport całopojazdowy TIR. Przewozy całopojazdowe PL ⬌ EU

Transport całopojazdowy jest to, mówiąc potocznie, transport TIR lub transport Tirem. Polega na przewozie ładunku przy zarezerwowaniu dla niego całej powierzchni ładownej pojazdu. Do tego celu można korzystać z szerokiego wachlarza dostępnych środków transportu: są to ciągniki siodłowe z naczepami typu firana, plandeka, MEGA, chłodnia, izoterma oraz odkryte platformy. Transport całopojazdowy, w odróżnieniu od transportu drobnicowego, nie polega na wypełnianiu przestrzeni odpowiednimi przesyłkami. Dzięki temu jego planowanie przebiega w szybszy i mniej skomplikowany sposób.

Transport całopojazdowy – nasza oferta

Transport całopojazdowy transport drogowy spedycja międzynarodowa
Zazwyczaj transport całopojazdowy odbywa się w transporcie drogowym. Służy to optymalizacji kosztów.

Transport całopojazdowy w wykonaniu BBA Transport System cechuje: bezpieczeństwo, terminowość, konkurencyjne ceny. W standardzie, wszystkie ładunki powierzone do transportu objęte są polisą ubezpieczeniową z sumą gwarancyjną 600 000 USD. W przypadku większych wartości towaru istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia typu CARGO (od wszystkich ryzyk/all risks) o gwarancji do 1 000 000 EUR i wyższej.

Mamy dostęp do szerokiej oferty przewoźników kontraktowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zorganizować transport jeszcze w dniu zlecenia. Natomiast dzięki terminowości dostaw, nasi klienci mogą precyzyjnie zarządzać swoją logistyką. Umożliwia to im między innymi planowanie terminów dostaw.

Oferta cenowa jest kompleksowa (typu ALL IN) i nie zawiera ukrytych dodatkowych kosztów. W cenie zawiera się również ubezpieczenie zgodnie z odpowiedzialnością wynikającą z konwencji CMR. Z tego tytułu nie doliczamy żadnej dodatkowej opłaty, np. nie obciążamy klienta dodatkowymi ubezpieczeniami.

Transport całopojazdowy – case study

Branża: Przemysł elektroniczny

Zleceniodawca: wiodąca globalna marka, lider handlu elektronicznego.

Cel: Zapewnienie terminowych dostaw o ściśle określonych porach dnia i nocy pomiędzy centrami dystrybucji zleceniodawcy.

Rozwiązanie: Dobór i selekcja przewoźników całopojazdowych realizujących stałe i cykliczne trasy przewozu. Do dyspozycji klienta oddaliśmy możliwość stałego monitorowania pojazdów z wykorzystaniem GPS. Obsługa procesu transportowego przez dedykowanego, doświadczonego logistyka legitymującego się międzynarodowym spedytorskim certyfikatem FIATA. Zapewnienie całodobowego kontaktu Emergancy 24/7.

Efekt: Optymalizacja kosztów logistycznych klienta poprzez przedstawienie oferty „szytej na miarę” oraz wzrost wskaźników terminowości i efektywności. Efektywność zaproponowanego rozwiązania pozwoliła na rozwinięcie współpracy na innych trasach przewozu.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły