Bezpieczeństwo w transporcie. Jaki wpływ mają naczepy typu chłodnia?

Trwający nieprzerwanie od wielu lat kryzys migracyjny szerokim echem odbija się na branży transportowej. Utrudniony transport przez Calais, wydłużony czas tranzytu, szkody powstałe przez imigrantów próbujących dostać się do Wielkiej Brytanii, powodują iż usługi logistyczne oferowane zarówno dla brytyjskich jak i europejskich producentów coraz częściej muszą gwarantować bezproblemowy i bezpieczny transport. W tej sytuacji okazało się, że bezpieczeństwo może zapewnić transport chłodniczy.

Transport chłodniczy do Anglii – najważniejsze informacje

Bezpieczeństwo w transporcie
Bezpieczeństwo w transporcie

Transport chłodniczy żywności do Anglii, elektroniki, produktów pierwszej potrzeby, systematycznie importowanych przez Brytyjczyków, towarów których ciągłość dostaw jest kluczowa, sprawia, że fachowy i bezszkodowy przepływ towarów jest priorytetem, a jakiekolwiek opóźnienia bądź zniszczenia generują duże koszty. Coraz częściej towary ładowane wcześniej na naczepy plandekowe przewożone są naczepami o sztywnej zabudowie. Taka zabudowa utrudnia dostęp do przewożonych dóbr. Ze względu na wymagane zabezpieczenia, na popularności zyskują również kontenery i samochody do przewozów w warunkach kontrolowanych.

Bezpieczny transport towarów wartościowych

Dobrym rozwiązaniem przy transporcie drogowym towarów wartościowych są naczepy skrzyniowe i kurtynowe. Naczepa skrzyniowa ma solidną obudowę, dlatego ryzyko włamania (lub jej uszkodzenia) jest minimalne. Równie dobrym rozwiązaniem do transportu takich towarów będzie naczepa kurtynowa z pakietem antywłamaniowym. Dodatkowo naczepy chłodnicze zabezpieczone pod kątem zachowania panujących wewnątrz warunków, są trudne do sforsowania. Ponieważ ten typ ładowni jest bardzo dobrze rozpoznawalny, w podawanym dla kontekstu przypadku może po prostu okazać się nieatrakcyjny dla kogoś, kto chce nielegalnie przekroczyć granicę.

Zachęcamy do zapoznania się z danymi technicznymi i dodatkowymi opcjami naczepy skrzyniowej lub kurtynowej.

Mamy doświadczenie w organizacji transportu na Wyspy Brytyjskie

Chłodnie do Anglii są coraz bardziej rozchwytywane. Stawki rosną w błyskawicznym tempie ze względu na popyt. Klienci coraz częściej muszą długo czekać na zamówione przesyłki. BBA Transport System w trosce o terminowość i bezpieczeństwo dostaw, współpracuje jedynie z zaufanymi i weryfikowanymi podwykonawcami. To przekłada się na zaufanie, jakim co rok obdarzają nas kolejni Klienci.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły