Transport do Francji: transport całopojazdowy, transport drobnicowy Polska-Francja

Transport do Francji to jeden z naszych stałych kierunków. BBA Transport System posiada duże doświadczenie w transportach eksportowych i importowych typu drobnicowego (LTL), jak i całopojazdowego (FTL) do Francji. Transportujemy towary chłodnicze, produkty spożywcze (zarówno suche, świeże jak i mrożone), farmaceutyczne oraz wszelkiego rodzaju przesyłki drobnicowe i całopojazdowe. Organizujemy transporty wszelkimi dostępnymi środkami transportu, nie wyłączając Project Cargo.

Transport z Francji do Polski, eksport z Polski do Francji

Transport do Francji
Transport do Francji

Francja jest jednym z państw założycielskich Unii Europejskiej, trzecią pod względem PKB gospodarką Europy i szóstą świata. Francja jest aktywnym członkiem współpracy handlowej w ramach Unii Europejskiej, co umożliwia prosty import towarów. Ze względu na umowę o wolnym handlu (umożliwiającą swobodny przepływ towarów w UE), Francja jest również głównym eksporterem wielu dóbr znajdujących popyt na rynku, zarówno europejskim, jak i światowym. Stanowiąc potęgę gospodarczą, jest jednocześnie siódmym eksporterem na świecie. Najważniejszymi produktami pochodzenia francuskiego przeznaczonymi na eksport są: pojazdy, samoloty, farmaceutyki, kosmetyki, plastik, oleje rafinowane, produkty chemiczne, stal i produkty rolne. Warto przy okazji zaznaczyć, że Francja jest drugim po Stanach Zjednoczonych największym eksporterem produktów rolnych.

Francuski rynek transportowy – ogromna konkurencja

Jak przystało na kraj z tak silną gospodarką, francuski rynek transportowy również jest dobrze rozwinięty. W 2017, według statystyk prowadzonych przez Eurostat, francuskie samochody ciężarowe zrobiły 167 691 milionów tonokilometrów! Ta suma robi tym większe wrażenie, że niemal 90% przewozów odbyło się tylko na terenie kraju. Dla porównania, polscy przewoźnicy, mimo że w przeliczeniu na tonokilometry dwukrotnie lepsi od francuskich, wykonali „jedynie” około 40% przewozów krajowych. Tak silna pozycja lokalnych firm we Francji oznacza ogromną konkurencję. By dbać o interesy podatników, rząd w Paryżu wprowadził w życie dekret Loi Macron, o którym więcej w kolejnym akapicie.

Utrudnienia dla polskich kierowców we Francji

W związku z procedurami ochronnymi rodzimego rynku, Francja wprowadziła szereg rozwiązań drogowych, które ułatwiają kontrolę i egzekwowanie prawa. Już teraz kierowcy prowadzący samochody zarejestrowane za granicą muszą liczyć się z częstszymi kontrolami. Obecnie testowane są rozwiązania, które pozwolą wyeliminować np. przeciążenie samochodów (na autostradzie A4 stanęły testowe automatyczne wagi samochodowe). Oznacza to, że nieuczciwi kierowcy będą mieli utrudnione zadanie; ostrożność przewoźników w transporcie do Francji może również przełożyć się na wzrost cen. Francuski rząd egzekwuje również postanowienia polityki klimatycznej, zakazując pojazdom ciężarowym wjazdu do wielu zielonych stref (w tym także miejskich).

Transport do Francji i dekret Loi Macron

Transport do Francji transport całopojazdowy
Transport do Francji transport całopojazdowy

Pragniemy poinformować, iż BBA Transport System ustanowiło przedstawicielstwo we Francji, spełniając tym samym wymogi dekretu Loi Macron o płacy minimalnej w tym kraju.

Zgodnie z dekretem, od 1 lipca wszystkie zagraniczne firmy sektora transportowego, które wykonają chociaż jeden przewóz do/z Francji lub kabotaż, będą musiały wystawić zaświadczenie o delegowaniu dla każdego kierowcy, posiadać przedstawiciela we Francji i rozliczać czas pracy kierowcy na terenie Francji zgodnie z przepisami francuskimi i wypłacać 9,67 euro brutto za każdą godzinę pracy na jej terytorium. Przepisy mają zastosowanie do kabotażu oraz przewozów dwustronnych, wyłączone zostają jedynie przewozy tranzytowe. Będą dotyczyły każdego środka transportu bez względu na jego dmc. Zagraniczne firmy mogą usprawnić procedurę korzystając z systemu SIPSI, pozwalającego na łatwe rejestrowanie pracowników delegowanych do pracy w Republice Francuskiej.

Mamy doświadczenie w transporcie do Francji

Oferujemy transport do Francji i z Francji w konkurencyjnych cenach. Jeżeli chcą Państwo otrzymać konkurencyjną ofertę zapraszamy do kontaktu:

Hubert Sadziak
e-mail: h.sadziak@bbats.pl
tel. +48 733 779 003

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Czy transport towarów do Francji się opłaca?

Powiązane artykuły