Eksport do Anglii – transport drogowy palet i mebli

Polska gospodarka permanentnie się rozwija i jest konkurencyjna w wielu sektorach. Dlatego coraz większą popularność wśród polskich dostawców zyskuje eksport do Anglii. Polscy producenci konsekwentnie produkują innowacyjne, wysokiej jakości towary. Z powodzeniem sprzedają się one na rynkach europejskich – niemieckim, skandynawskim, włoskim czy francuskim.

Polskie produkty popularne za granicą

Baza kosztowa polskich producentów jest wciąż znacznie niższa niż ta w Wielkiej Brytanii, czy w innych państwach zachodniej Europy. W Wielkiej Brytanii polskie produkty są coraz częściej postrzegane jako te, które reprezentują dobry stosunek jakości do ceny. Dlaczego? Są tańsze od tych wyprodukowanych w krajach Europy zachodniej, a zarazem jakościowo lepsze od tych z Dalekiego Wschodu. Polska znajduje się nie dalej niż 48 godzin drogą lądową i 3 godzin drogą lotniczą od każdego brytyjskiego lotniska. Stanowi to ogromną zaletę lokalizacji naszego kraju. Mówi się też, że polscy producenci są bardziej elastyczni niż ci z Dalekiego Wschodu, jeśli chodzi o rozmiary przesyłek. Do tego zapewniają znacznie krótszy czas dostaw.

Eksport do Anglii

Podczas gdy dla Wielkiej Brytanii Polska zajmuje dopiero 22. miejsce pod względem wielkości rynku eksportowego, dla Polski Wielka Brytania była w 2017 roku na drugim miejscu jeśli chodzi o wysyłki towarów, zaraz za Niemcami.  Te statystyki sugerują nam, że polscy eksporterzy, którzy nie są jeszcze obecni na rynku brytyjskim, powinni zwrócić uwagę na Wielką Brytanię jako na potencjalny i długoterminowy rynek. W zeszłym roku wartość polskiego eksportu do Anglii osiągnęła wartość 8 miliardów funtów. Jednocześnie brytyjski eksport do Polski wyniósł jedynie blisko 4 miliardów funtów, zostawiając Wielką Brytanię z 4 miliardowym deficytem bilansu handlowego. Pomagamy eksporterom świadcząc transport palet do Anglii. Najczęściej importowanymi towarami do Wielkiej Brytanii są żywność i napoje. Sprowadza się także produkty chemiczne włączając farmaceutyki, kosmetyki i środki czystości, meble, wyposażenie wnętrz, odzież i elektronikę użytkową.

Sytuacja zmieniła się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Według najnowszych danych GUS wartość polskiego eksportu w pierwszym kwartale 2018 roku (liczona w euro) wzrosła o 3,7%, ale dynamika eksportu na Wyspy osłabła (-2,2%). Eksperci sądzą, że może to świadczyć, że eksport do Anglii cierpi z powodu obaw przed Brexitem.

Jednocześnie klasa ryzyka dla Wielkiej Brytanii według klasyfikacji OECD to zero (w skali od 0 do 7), co może nieco uspokajać.

Transport palet w praktyce

Eksport do Anglii Europaleta
Eksport do Anglii Europaleta

Co warto wiedzieć, kiedy decydujemy się na transport palet za granicę? Wymiary są ustandaryzowane – najbardziej popularna w Europie jest tak zwana „europaleta”. Palety euro mają wymiary 1200 x 800 x 144 mm i obciążenie od 1000 do 1500 kg. Są oznaczone z boku (napisem EUR, EUR 1 lub EPAL). Oprócz palet EURO można spotkać również palety przemysłowe (o wymiarach 1200 x 1000 x 144 mm) i palety przeznaczone specjalnie do kontenerów (1135 x 1133 x 144 mm). Standaryzacja działa korzystnie na rynek. Naprawiać i produkować europalety może każda firma posiadająca odpowiednią licencję, dlatego jest to wszechstronne i wygodne logistycznie rozwiązanie transportowe.

Organizujemy transport palet i transport całopojazdowy do Wielkiej Brytanii

Niestety specyfika branży nie pozwala na ustalenie konkretnego cennika, według którego możemy oferować usługi spedycyjne. W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszymi spedytorami specjalizującymi się w organizacji transportów do Zjednoczonego Królestwa. Oferujemy najkorzystniejsze rozwiązania logistyczne i spedycyjne w transporcie do Anglii, zarówno w transporcie drogowym, jak i transporcie lotniczym oraz morskim.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły