Transport drogowy do Anglii, czyli „All you need is load”

Transport drogowy do Anglii jest dziś wyzwaniem. Parafrazując klasyka, i aby podobnie jak on przetrwać próbę czasu, bezustannie trwa walka o dostęp do ładunków, kontraktów i kontaktów. Niestety nie jest już ona tak romantyczna jak wyżej wspomniany utwór, a stosowane metody już dawno przekroczyły granicę zdrowej konkurencji. By utrzymać się na rynku nie wystarczy już tylko nowe auto z naczepą czy sporadyczne transporty dla zaprzyjaźnionego zakładu produkcyjnego. Potrzeba znacznie więcej…

Transport drogowy do Anglii – skutki silnej konkurencji

Transport Drogowy do Anglii Spedycja Międzynarodowa
Transport drogowy do Anglii to najczęściej przewóz palet bądź kartonów. Idealne rozwiązanie dla kuriera.

Przy obecnych stawkach za transport, eksploatację pojazdów, kosztach paliwa czy wynagrodzenia dla kierowców, auta muszą pracować praktycznie 24 godziny na dobę. Ich dłuższy przestój to stres dla właściciela firmy, utrata płynności finansowej, problemy z terminowością wypłat dla pracowników, a w najgorszym wypadku – wizyta komornika i zajęcie taboru, co jest jednoznaczne z upadkiem przedsiębiorstwa. Teraz należy postawić sobie jedno pytanie. W jaki sposób ukroić jak najatrakcyjniejszy kawałek tortu, jakim są dobrze płatne i regularne ładunki na stałych relacjach? Jeśli rozpoczynamy przygodę z transportem (szczególnie międzynarodowym, takim jak transport drogowy do Anglii), musimy zaopatrzyć się w kolejne ważne narzędzie. Musimy nawiązać współpracę ze spedytorem bądź zaprzyjaźnić się ze spedycją – czy to do stałej, czy sporadycznej współpracy.

Transport międzynarodowy – w czym może pomóc dobry spedytor?

Transport drogowy do Anglii transport międzynarodowy
Transport drogowy do Anglii pozwala na stosunkowo niedrogie nadawanie przesyłek kurierskich.

Jako pośrednik, spedycja dysponuje znacznie szerszym wachlarzem kontaktów, pracowników specjalizujących się w różnych relacjach czy typach ładunków. Dodatkowo dysponuje pokaźnym taborem podwykonawców. Dzięki temu jest w stanie dotrzeć do większego grona potencjalnych klientów, a co za tym idzie – zaoferować przewoźnikowi szeroką gamę ładunków.

Sprawdzona spedycja to także gwarancja płatności i bezpieczny transport oferowany swoim klientom. To także opieka nad przewoźnikiem przy załadunku, rozładunku, jak i w trakcie trwania transportu. Wszystko to ma kluczowy wpływ na relacje między firmami i bardzo często prowadzi do wieloletniej współpracy, gdzie obie strony czerpią wzajemne korzyści. Dlatego też od wielu lat BBA Transport System organizuje transport drogowy do Anglii dla europejskich i brytyjskich producentów. Transport żywności, materiałów budowlanych, chemii, produktów przemysłowych, przesyłek ekspresowych jest dla nas codziennością. Każdego dnia dziesiątki podwykonawców dzięki nam utrzymuje swoja auta w ciągłym ruchu.

W związku z Brexitem nastąpiło spore zamieszanie w kwestii transportu do i z Anglii. W odprawie celnej pomaga Informacyjny System Zintegrowanej Taryfy Celnej – zapraszamy do lektury artykułu na jego temat.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

 

Powiązane artykuły