Transport fotowoltaiki z Chin. Elektrownia słoneczno-wiatrowa - panele fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe.

Transport fotowoltaiki – oferta specjalna na transport paneli fotowoltaicznych

Odnawialne źródła energii (OZE) zyskują w ostatnim czasie i na znaczeniu, i na popularności. Ich znaczenie wzrasta z powodu coraz większej świadomości ekologicznej odbiorców energii. Popularność wynika zaś z wysokiej stopy zwrotu inwestycji. Dom zasilany energią elektryczną z paneli fotowoltaicznych staje się w dużym stopniu niezależny od sieci energetycznej. Co więcej, państwo i samorządy wspierają „zieloną energię”, dzięki czemu funkcjonuje wiele programów mających na celu dofinansowanie instalacji fotowoltaiki. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, prezentujemy ofertę specjalną: transport fotowoltaiki na najkorzystniejszych warunkach!

Transport fotowoltaiki – oferta specjalna wspomagająca import paneli fotowoltaicznych

Nasi spedytorzy są w stałym kontakcie z klientami, na bieżąco obserwują też sytuację międzynarodową i zapotrzebowania rynku. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować najpotrzebniejsze rozwiązania każdego problemu importowego. Ponieważ nabór wniosków do programu „Mój Prąd” kończy się w grudniu (lub wcześniej, w przypadku wyczerpania puli), wysoki priorytet przyznajemy transportowi fotowoltaiki.

Skontaktuj się ze spedytorem i ustal szczegóły transportu!

Skąd najczęściej sprowadza się fotowoltaikę do Polski?

Transport Kolejowy z Chin BBA Transport System Szanghaj Pekin Kanton Shenzhen Tiencin Wuhan Dongguan Foshan Chengdu Chongqing Nankin Shenyang Xi’an Hangzhou Harbin Suzhou Qingdao Dalian Zhengzhou Shantou Jinan Changchun Kunming Changsha Taiyuan Xiamen Hefei Yantian Fuzhou Shijiazhuang
BBA Transport System obsługuje połączenia z wszystkimi najważniejszymi ośrodkami produkcyjnymi w Chinach. Połączenia mogą być obsługiwane pociągami (schemat widoczny na grafice) lub statkami kontenerowymi.

Odpowiedź na to pytanie nie powinna nikogo zaskoczyć: z Chin. W granicach Chińskiej Republiki Ludowej ma swoją siedzibę kilku największych producentów ogniw fotowoltaicznych na świecie. W tych miastach znajdują się fabryki i hurtownie sprzętu fotowoltaicznego:

  • Szanghaj (Jinko Solar, największy producent paneli fotowoltaicznych na świecie)
  • Changzhou
  • Pekin
  • Xi’an (LONGI Green Energy Technology, największy producent wafli krzemowych na świecie)
  • Nanjing
  • Wuxi
  • Shenzhen
  • Ningbo
  • Kanton
  • Hefei
  • Baoding

Większość firm zajmujących się produkcją fotowoltaiki w Chinach ma swoją siedzibę w największych chińskich okręgach przemysłowych, dobrze skomunikowanych z hubami logistycznymi.

Sprawdź, ile będzie kosztować Twój transport morski!

Transport fotowoltaiki z Chin – weryfikacja dostawców w Chinach

Jak w przypadku każdego importu, w imporcie paneli fotowoltaicznych jedną z najważniejszych procedur jest weryfikacja dostawcy. Sprawdzenie partnera przed nawiązaniem współpracy pozwala zminimalizować ryzyko utraty środków. Zdarza się, że dostawcy nie przestrzegają odpowiednich procedur, czym narażają produkt na szwank. Częściej jednak są nieuczciwi w stosunku do klienta. Weryfikacja dostawcy pozwala wyeliminować takie zjawiska jak:

  • dostarczenie niewłaściwego produktu
  • sztuczne podbijanie cen przez producentów
  • niewywiązywanie się z terminów dostaw
  • niedostarczenie produktu do klienta

Szczególnie dotkliwe jest trafienie na tzw. „firmę-krzak”, której głównym celem jest wyłudzenie środków finansowych od europejskiego kontrahenta. Doświadczone spedycje współpracują z firmami odpowiedzialnymi za weryfikację kontrahentów, oferując swoim klientom dodatkowe zabezpieczenie interesów.

Czas dostawy paneli fotowoltaicznych z Chin do Polski drogą morską i kolejową

DCT Gdańsk. Kontenery składowane w jednym z wyznaczonych sektorów terminali T1 i T2.
Podstawową metodą przewozu towarów w transporcie morskim i kolejowym są przystosowane do wzajemnego wykorzystania kontenery.

W kwestii czasu dostawy wiele zależy od tego, jaki środek transportu został wybrany. Generalnie w transporcie fotowoltaiki stosuje się dwa rozwiązania: transport morski i transport kolejowy Nowym Jedwabnym Szlakiem.

Zarówno połączenia kolejowe, jak i połączenia morskie, charakteryzują się odpowiedniością do odmiennych potrzeb klientów. Transport z Chin odbywa się z wykorzystaniem statków, pociągów bądź samolotów, a poszczególne rozwiązania charakteryzuje rosnąca cena i zmniejszający się czas transportu. W przypadku transportu fotowoltaiki transport lotniczy zazwyczaj nie jest pierwszym wyborem.

Transport morski

  • stosunkowo niewysokie koszty
  • możliwość transportu wielu przesyłek naraz, łatwy doładunek
  • możliwość postojów w licznych portach po drodze
  • pojemne kontenery specjalistyczne
  • podatność na warunki pogodowe
  • możliwe opóźnienia wynikające z różnych czynników
  • 30-55 dni oczekiwania

Transport kolejowy

  • 10-23 dni oczekiwania
  • średnie koszty, zauważalnie wyższe niż w transporcie morskim
  • kontenery 20’DV
  • możliwość trackingu przesyłek
  • dedykowane konsole drobnicowe
  • możliwość rozszerzenia usługi o Wietnam i Tajlandię
  • wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłek

Ze względu na wysoki priorytet oraz środki ostrożności przy transporcie fotowoltaiki (krótkie terminy realizacji, czasowe programy rozwojowe, konieczność ubezpieczania etc.), zazwyczaj wykorzystuje się transport kolejowy, jednak kiedy czas nie gra roli, organizuje się także transporty morskie. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa transportu, realizowany przez nas transport fotowoltaiki zostaje objęty dodatkowym ubezpieczeniem All-Risk. By dodatkowo zadbać o najwyższą jakość usługi, rekomendujemy szereg rozwiązań, jak na przykład transport FCL (całokontenerowy) czy załadunek bezpośredni u producenta.

Transport kolejowy Nowym Jedwabnym Szlakiem to nie tylko czas dostawy krótszy o ponad 50% od czasu dostawy transportu morskiego. To także duża elastyczność wynikająca między innymi z współpracy z wieloma terminalami załadunkowymi kolei oraz ok. 10 odjazdów pociągów towarowych na dobę. Pomimo rekomendacji transportu FCL, oferujemy także wysyłki LCL (drobnicowe, konsolidowane, z doładunkiem).

Przeczytaj więcej o imporcie fotowoltaiki z Chin

Na jakich regułach transportujemy fotowoltaikę – INCOTERMS®2020 i ubezpieczenie cargo

Inocterms 2020 infografika przedstawiająca etapy odpowiedzialności sprzedawcy i kupującego za transport. W przypadku transportu fotowoltaiki zazwyczaj działa się na regułach EXW i FOB, czyli odpowiedzialności sprzedającego odpowiednio: do odbioru towaru z magazynu i do załadunku na ustalony środek transportu.
Reguły handlowe INCOTERMS®2020 określają odpowiedzialność kupującego i sprzedającego. Transport fotowoltaiki odbywa się standardowo na regułach EXW i FOB.

Transport fotowoltaiki z Chin odbywa się, podobnie jak transporty innych ładunków, w oparciu o reguły handlowe INCOTERMS®2020. Jest to zbiór reguł pozwalający na ustalenie warunków współpracy pomiedzy nadawcą (sprzedawcą) a odbiorcą przesyłki (importerem). Wydaje je Międzynarodowa Izba Handlowa. Spośród najpopularniejszych reguł wykorzystywanych w transporcie paneli fotowoltaicznych z Chin trzeba wymienić przede wszystkim dwie: EXW i FOB.

EXW oznacza, że sprzedający jest zobowiązany jedynie do pozostawienia towaru do dyspozycji kupującego, najczęściej w magazynie bądź wytwórni. Sprzedający nie jest zobowiązany do załadunku towaru i po opuszczeniu przez towar zakładu kończy się jego odpowiedzialność.

FOB z kolei zakłada, że sprzedający jest odpowiedzialny za przesyłkę do momentu jej nadania, a konkretniej: do dostarczenia przesyłki przewoźnikowi. Za moment dostarczenia przesyłki przez sprzedającego uznaje się moment załadowania jej na pokład statku lub innego środka lokomocji.

Niezależnie od tego, na jakich regułach wykonywany jest transport, naszym klientom oferujemy wyjątkowo korzystne ubezpieczenie All-Risk. W okresie 08.19-07.20 klienci skorzystali z niego 714 razy, ubezpieczając przesyłki łącznie na rekordową kwotę 115 564 934,20 PLN

Transport fotowoltaiki jeszcze nigdy nie był tak prosty

Dzięki sprawdzonej siatce podwykonawców, jesteśmy w stanie szybko zorganizować transport fotowoltaiki z każdego punktu na świecie. Współpracujemy z największymi dostawcami fotowoltaiki z Chin i dostarczamy naszym klientom rozwiązania pozwalające cieszyć się szybką, bezpieczną i atrakcyjną cenowo dostawą. Skontaktuj się z nami jak najszybciej i załap się na dofinansowanie z programu „Mój Prąd”. Przygotuj się na transportowo najgorętszy okres roku i uniknij opóźnień powstałych w wyniku obciążenia połączeń!

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

trzy × jeden =