Wizyta technikum logistycznego i szkolenie logistyczne dla uczniów

Transport jest naszą pasją, dlatego lubimy dzielić się wiedzą z młodymi ludźmi. Wizyta uczniów z Pułtuska, dla których zorganizowaliśmy szkolenie logistyczne, była dla nas prawdziwą przyjemnością i okazją do przetestowania zdolności pedagogicznych pracowników BBA Transport System.

Szkolenie logistyczne dla uczniów

Wizyta technikum logistycznego i szkolenie logistyczne
Wizyta technikum logistycznego i szkolenie logistyczne

W kwietniu 2017 roku gościlismy w siedzibie firmy BBA Transport System młodzież z klasy o profilu logistycznym z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje od kuchni przedsiębiorstwo logistyczne. Nasi spedytorzy mogli wcielić się w role pedagogów i starali się przekazać wiedzę w jak najszerszym spektrum.

Czego dotyczyły warsztaty prowadzone przez naszych specjalistów? Uczniowie dowiedzieli się o systemach informatycznych w pracy spedytora – Mariusz Żakiewicz przekazał uczniom jak działają one od strony praktyczniej i w jaki sposób są wykorzystywane na co dzień w branży logistycznej. Pokazała też, jak ważne są różne aspekty obsługi klientów. Kamil Korab specjalista od przesyłek GDP (Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej), przekazał informację jak powinien wyglądać transport farmaceutyków oraz sprzęt wykorzystywany w tym rodzaju przewozów. Michał Pastwa zaprezentował przykładowe realizacje przewozów ponadgabarytowych, które potrzebują szczególnej uwagi i przygotowań. Marcin Marchewka zdradził kulisy transportów drobnicowych z Chin organizowane zarówno koleją, drogą morską oraz lotniczą. Hubert Sadziak opowiedział o transportach o krytycznym terminie dostawy z krajów półwyspu Iberyjskiego. Mówił również o  konwencjonalnych transportach warzyw i owoców oraz towarów neutralnych, takich jak ceramika.

Na zakończenie spotkania Prezes grupy BBA – Bartłomiej Sujkowski – zaprezentował podejścia firmy do 5 kluczowych zagadnień, jakie BBA stosuje na co dzień – są to Pasja, Rozwój, Zaufanie, Szacunek i Satysfakcja.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły