China Homelife 2019 okiem spedycji międzynarodowej

W dniach 29-31.05 mieliśmy okazję brać udział w targach China Homelife 2019. Jest to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji wzięło udział około 1700 wystawców, a hale PTAK Expo odwiedziło ponad 10.000 gości! Uczestniczyliśmy w targach zarówno jako wystawcy, jak i prelegenci podczas wydarzeń towarzyszących.

BBA Transport System na China Homelife 2019

Nawiązywanie Kontaktów Podczas China Homelife 2019
Nawiązywanie Kontaktów Podczas Targów

Pod wieloma względami maj był dla nas wyjątkowo intensywnym miesiącem. Z jednej strony rozpoczęliśmy go bardzo ciekawym i wymagającym transportem, a z drugiej zakończyliśmy uczestnictwem w targach China Homelife 2019. Uczestnictwo w tym wydarzeniu było dla nas niepowtarzalną okazją do tego, by pokazać nasze wyjątkowe rozwiązania szerokiej publiczności i dotrzeć do specjalistów i handlowców z Państwa Środka. W realizacji tego zamiaru znacząco pomogła nam świetna lokalizacja naszego stoiska: strefa EXPORT Expo w hali C.

Darmowe kalkulatory transportowe

Kalkulator Transportowy BBA Transport System China Homelife 2019
Kalkulator Transportowy BBA Transport System

Jedną z głównych atrakcji naszego stoiska była możliwość bezpłatnej wyceny transportu. Przy stoisku działały trzy komputery, więc można było bez problemu sprawdzić szacowany koszt transportu z Chin koleją, statkiem i samolotem. Duże zainteresowanie bezpośrednio wskazało na zapotrzebowanie na tego typu usługi i pozwoliło nam ocenić sprawność systemu. Nasze autorskie rozwiązania szczególnie podobały się importerom z Państwa Środka, którzy wskazywali na znaczące usprawnienie procesu planowania transportu. Dodatkowo istotną dla nich była możliwość oszacowania kosztów i opracowania pełniejszego budżetu.

Misja spedycji międzynarodowej – edukować i pomagać

Mariusz Żakiewicz podczas wystąpienia
Mariusz Żakiewicz podczas wystąpienia na Kongresie Gospodarczym Europy Środkowej i Wschodniej

Możliwość zaprezentowania naszych usług nie była jedynym, co chcieliśmy osiągnąć podczas tych targów. Zależało nam również na propagowaniu świadomości branży oraz możliwości płynących z rozwiązań wspieranych przez chiński rząd. Przejawiało się to w edukacyjnym walorze naszych gadżetów (na przykład planszach wyjaśniających Incoterms® 2010) oraz w aktywności poza terenem stoiska. Podczas targów odbywał się równocześnie kongres gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej organizowany przez Warszawską Izbę Gospodarczą. Wziął w nim udział Dyrektor Działu Spedycji i Transportu, Mariusz Żakiewicz. Jako ekspert wziął udział w otwierającej debacie na temat perspektyw tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku, wygłosił aż dwie prelekcje na temat charakterystyki metod transportu do (i z) Chin i był panelistą w debacie poświęconej wyzwaniom eksportu z Polski do Chin.

China Homelife 2019 – niezapomniane przeżycie

Mariusz Żakiewicz i Janusz Piechociński
Mariusz Żakiewicz i Janusz Piechociński

Targi były dla nas niezapomnianym przeżyciem. Nasze stoisko odwiedziły tysiące osób, zarówno nowych i obecnych partnerów biznesowych, jak i zwykłych ciekawskich. Dotarliśmy do szerokiego grona osób zainteresowanych transportem, tak hobbystycznie, jak i zawodowo. Udało nam się przekazać fachową wiedzę z zakresu transportu z i do Chin, odbyliśmy wiele rozmów dających nam spojrzenie na naszą branżę z nowych perspektyw. Teraz pozostaje nam już tylko wykorzystać zdobyte wiadomości i za rok znowu pojawić się na targach z jeszcze szerszą ofertą!

Powiązane artykuły