Podsumowanie 2019

Co najbardziej interesowało Was w mijającym roku? Podsumowanie 2019

Koniec roku jest dla nas tym, czym dla wielu innych – podsumowaniem działań, przeglądem aktywności i chwilą refleksji nad kierunkiem rozwoju. Tak się składa, że w tym roku wydarzyło się u nas wyjątkowo dużo, dlatego zebraliśmy najważniejsze wydarzenia i prezentujemy je w dzisiejszym wpisie. Dla ułatwienia nawigacji podzieliliśmy go na kilka najważniejszych części. Zapraszamy do przeżycia razem z nami tego, co działo się w ciągu mijającego roku: co najbardziej Was interesowało i co było dla nas największym wyzwaniem. Oto podsumowanie 2019 w spojrzeniu BBA Transport System!

Podsumowanie 2019: rok rozwoju, nowości i wyzwań

W mijającym roku wydarzyło się dużo. Od znacznego rozwoju struktur firmy, przez podejmowanie się nowych projektów i przedsięwzięć, aż po realizowanie zleceń, które skalą przyćmiły każde dotychczasowe działanie. Podsumowanie 2019 pozwala unaocznić sobie, ile zrobiliśmy w tym czasie, ocenić, co wyszło nam wyjątkowo dobrze i podjąć odpowiednie kroki, aby było jeszcze lepiej. Przyjrzyjmy się temu, co naszym zdaniem jest szczególnie warte uwagi. Moglibyśmy napisać o wszystkim, co robiliśmy, ale skupimy się na 4 głównych punktach:

  • największe przedsięwzięcia BBA Transport System
  • najważniejsze akcje promocyjne i edukacyjne
  • najpopularniejsze treści na Facebooku
  • najpopularniejsze wpisy na blogu

W każdej z wymienionych kategorii działo się sporo, dlatego każdemu zagadnieniu poświęcimy kilka słów. Zapraszamy do zestawienia!

Podsumowanie 2019: Największe przedsięwzięcia BBA Transport System

2019 obfitował w zadania, które dla wielu wydawały się niemożliwe. Nie zniechęciło nas to jednak do tego, by się ich podjąć. Upór i determinacja w osiągnięciu celu pomogły nam spełnić założenia, czasem nawet lepiej niż to było zakładane przez zleceniodawców. W ten sposób mogliśmy okazać sprawność współpracy między działami handlowym i operacyjnym. Ale do rzeczy: co stanowi najlepszy przykład wyjątkowo spektakularnych zleceń wykonanych przez BBA Transport System?

1. Transport urządzeń geologicznych z Houston do Świnoujścia

Sprzęt geologiczny

Trzeba przyznać, że gdy część pracowników firmy usłyszała, czego właśnie się podejmujemy, nie kryła zdziwienia. Bardzo krótki czas realizacji, wysokie ryzyko, konieczność stosowania specjalnych procedur i ogromna wartość zlecenia. Dla większości firm spedycyjnych w Polsce była to bariera, której nie chcieli przekraczać, bo zadanie było prawie niewykonalne. Na szczęście Nasi specjaliści nie bali się podjąć działania. Sprawnie przygotowane oferty, opracowane nieoczywiste rozwiązania transportowe i zachowanie zdrowej relacji kosztów do działań było tylko częścią sukcesu. Jak w każdym transporcie, tak i tutaj pojawiały się nieprzewidziane okoliczności (tak, padło kultowe „Houston, mamy problem…”), jednak każdą z nich udało się zwalczyć w zarodku. Opłaciło się podwójnie: niedawno media społecznościowe obiegła wiadomość, że w pobliżu Świnoujścia odkryto złoża ropy i gazu!

2. Przewóz sprzętu dla kadry narodowej Kataru

Prawdziwe emocje pojawiają się wtedy, kiedy trzeba działać szybko, a w tym zleceniu nie było nawet chwili na oddech. To jeden z tych przypadków, które wydarzają się nagle i ani nie ma czasu na szukanie nowego wykonawcy, ani nie można liczyć się z kosztami. I choć nasi specjaliści znaleźli najlepsze rozwiązanie zarówno pod kątem finansów, jak i przeprowadzenia operacji, to mieli na to tak mało czasu, że łatwo było o pomyłkę. Warto jednak było się postarać – na szali leżała organizacja letnich mistrzostw sportów plażowych w Katarze.

3. Transport zaworów koleją do Chin

Często mówimy o tym, że nie boimy się wyzwań, a wielu ludzi utożsamia z wyzwaniami Project Cargo. Jednak w tej gałęzi transportu wyzwanie wyzwaniu nierówne, tak samo jak trudno znaleźć dwa identyczne zlecenia. Pozornie przewiezienie ponadgabarytowego ładunku koleją do Chin nie powinno być specjalnie kłopotliwe, jednak cechowało się jednym szczegółem zmieniającym tę prostą prace w ekscytujący przypadek. By móc wykonać transport, jeszcze przed załadowaniem zaworów na pociąg, musieliśmy przygotować operację logistyczną umożliwiającą odwrócenie i zabezpieczenie przesyłki tak, żeby dało się przewieźć ją kontenerem kolejowym. Wymagało to od nas współpracy z podwykonawcami dysponującymi odpowiednim sprzętem i przestrzenią. Teraz zawory umożliwiają działanie elektrowni w Państwie Środka!

Podsumowanie 2019: Najważniejsze akcje promocyjne i edukacyjne

Postanowiliśmy połączyć te dwie kategorie w jedną, ponieważ te sfery często się przenikają. Rozumiemy to jako podwójną korzyść: możliwość promowania swojej marki i przekazywania sprawdzonej wiedzy i dobrych praktyk w spedycji tak entuzjastom, jak i specjalistom. Z tego mariażu korzyści i pożyteczności powstały dwie akcje, z których jesteśmy szczególnie dumni!

1. Akademia Spedytora

Akademia Spedytora Podsumowanie 2019
Akademia Spedytora 2019

Sama w sobie nie jest akcją rozpoczętą w tym roku. Pierwsze spotkania odbyły się już w 2018, jednak dopiero w 2019 skala wydarzenia przerosła nasze najśmielsze marzenia! W 2019 cykl szkoleń zagościł nie tylko na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, lecz także na Wydziale Ekonomicznym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego! Nigdy nie narzekaliśmy na niską frekwencję na spotkaniach, jednak dopiero w tym roku spotkaliśmy się z kompletem w salach. Dodatkowym wyznacznikiem tego, że inicjatywa jest potrzebna, jest przeprowadzenie pierwszego w historii spotkania poza Warszawą – nasi eksperci zostali zaproszeni na specjalne gościnne wystąpienie na Politechnice Wrocławskiej. Niezmiernie cieszy nas to, że możemy dzielić się doświadczeniem z tak głodnymi wiedzy adeptami branży TSL!

2. 4 Filary Transportu Międzynarodowego

Akademia Spedytora to nie wszystko. W tym roku wystartowaliśmy z cyklem bezpłatnych szkoleń logistycznych dla pracowników działów handlowych, eksportu, importu i wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, na czym polega transport od strony teoretycznej. Szkolenie w trzech odsłonach przyciągnęło łącznie kilkaset osób. Przeszły one intensywny kurs oparty na doświadczeniach i autentycznych przypadkach transportów zebranych i zaprezentowanych przez Łukasza Witka. Spotkania trwały po 8 godzin i dotykały zagadnień związanych z głównymi gałęziami transportu międzynarodowego. Dodatkową atrakcją był segment poświęcony networkingowi – pozwalający nawiązać relacje tak w branży, jak i poza nią. O satysfakcji uczestników świadczą wysokie (i ze szkolenia na szkolenie rosnące!) oceny prowadzenia, materiału i innych.

Podsumowanie 2019: Najpopularniejsze treści na Facebooku

Facebook, obok strony internetowej i bezpośrednich kontaktów, jest naszym głównym narzędziem komunikacji z fanami. I, co bardzo nas cieszy, zyskuje na popularności! W ciągu mijającego roku przybyło nam 400 osób lubiących i 430 obserwujących. Publikowaliśmy średnio trzy posty tygodniowo: zazwyczaj były to co ciekawsze artykuły z naszego bloga, ogłoszenia na temat wydarzeń i czasem coś z przymrużeniem oka 😉 Poniżej prezentujemy 5 najpopularniejszych w 2019 postów z fanpage’a BBA Transport System!

1. #HakaBBA

Podsumowanie 2019 #HakaBBA
#HakaBBA

Dyrektor Działu Transportu i Spedycji, Mariusz Żakiewicz, jest nie tylko pomysłodawcą Akademii Spedytora, lecz także aktywnym członkiem społeczności Sales Angels. W tym roku postanowił nie tylko być uczestnikiem spotkań i przyswajać dobre praktyki i najciekawsze rozwiązania z zakresu handlu i marketingu, lecz także podzielić się własnymi spostrzeżeniami z branży TSL. W tym celu stanął do plebiscytu społeczności – zwycięzcy byli zapraszani do przedstawienia wystąpienia podczas spotkań. Co prawda nie udało się to (Mariusz zajął 4. miejsce oraz został zaproszony do honorowego uczestnictwa w kapitule konkursowej!), ale nie jest nam ani trochę przykro. Zobaczcie, jakie cudo urodziło się z okazji startu w konkursie!

2. Transport łodzi z Gdyni do Azji Południowo-Wschodniej

Zawsze twierdziliśmy, że transporty z kategorii Project Cargo są fajne i efektowne, bo są fajne i efektowne. Tak naprawdę to jest jeszcze masa czynników świadczących o złożoności i efektowności tego rodzaju transportów, ale kiedy jest się prostym obserwatorem, to nie widzi się skomplikowanych łączeń, moszczeń, zabezpieczeń, dostosowanych tieffbettów i eskorty, tylko monumentalny jacht motorowy podnoszony z wody i kładziony na przepięknej ciężarówce mknącej przez miasto niby… No właśnie, pojawia się efekt wow, któremu ulegamy nawet my. Ciekawostka: na koniec transportu poprosiliśmy naszych fanów, żeby zrobił zdjęcie rozładunku i nam je przysłał. Tymczasem jeden z naszych obserwujących faktycznie wstał rano i wybrał się na miejsce, by nagrać filmik!

3. Transport urządzeń geologicznych z Houston do Świnoujścia

Już pisaliśmy o tym w akapicie poświęconym wyzwaniom, ale tu proponujemy nagranie z transportu. Na fanpage’u cieszyło się dużą popularnością – udostępniono je wiele razy i ma najwyższy wskaźnik wyświetleń ze wszystkich udostępnionych filmów! Przy okazji można posłuchać ludzi biorących udział w przeprowadzeniu i organizacji transportu, a to zawsze ciekawostka.

4. Meme dnia pierwszego

Na większości forów internetowych, zwłaszcza w portalu Reddit, obowiązuje zasada „meme mondays” – w poniedziałki można publikować śmieszne, głupiutkie treści, które inaczej jedynie zaśmiecają dyskusję. Akurat tak się złożyło, że 28.10 również w poniedziałek wypadał Dzień Odpoczynku Dla Zszarganych Nerwów. A że w biurze widzimy, jak Sylwek z dnia na dzień siwieje, Patryk powoli wydeptuje dziurę w podłodze, a Ewa pracuje nad patentem na możliwość wpięcia słuchawki telefonicznej bezpośrednio do mózgu, specjalnie dla nich przygotowaliśmy okolicznościowe meme. A meme, jak to meme, chwyciło.

5. Dzień ze spedytorem

Firma Transportowa Antystres Spedytora
Firma Transportowa Antystres Spedytora

Co tu dużo mówić: ludzie lubią wiedzieć, co inni ludzie robią w pracy. Dlatego jeden z naszych kolegów niezwiązany bezpośrednio ze spedycją spędził cały dzień pod opieką spedytora, nazwijmy go Sylwkiem. Co widział i słyszał, we wpisy umieścił. Tak powstał dziennik „Dnia ze spedytorem”, który również na Facebooku okazał się być jednym z najpopularniejszych postów w ciągu mijającego roku. Nie dziwimy się ani trochę – to naprawdę czyta się przyjemnie, a to, co dla Sylwka jest chlebem powszednim, faktycznie potrafi brzmieć skomplikowanie i stresująco.

Podsumowanie 2019: Najpopularniejsze wpisy na blogu

Gdy spojrzeliśmy na statystyki publikacji na naszym blogu, przestaliśmy się dziwić, że Kamil nie może uwolnić się od telefonów. Prym wśród artykułów wiodą bowiem te, które zostały poświęcone transportowi leków i Project Cargo. Lista prezentuje się jak poniżej, a różnice w wynikach wyświetleń były na tyle nieduże, że postanowiliśmy nie umieszczać ich w kolejności.

Lektura wszystkich dziesięciu artykułów wylistowanych wyżej może zająć trochę czasu, dlatego zachęcamy do porcjowania tej wiedzy. Najlepiej zaopatrzyć się do tego w kubek kawy i relaksującą muzykę.

Podsumowanie podsumowania – dziękujemy za wspólny rok!

Jak widać, działo się w tym roku dużo. Cieszymy się, że docieramy do szerokiego grona odbiorców, którzy chętnie odwiedzają wszystkie kanały naszej komunikacji. Cieszymy się również, że zaufanie klientów nie słabnie z roku na rok, a wręcz przeciwnie: rośnie i owocuje nowymi partnerstwami. To nie tylko nadaje naszej pracy sens, lecz także motywuje nas do nieustannego podnoszenia jakości usług. I z tym nastawieniem wchodzimy w drugą dekadę XXI wieku.

Życzymy Wam, abyście w Nowy Rok wkroczyli z głowami otwartymi na nowe pomysły; gotowi na wyzwania, których rozwiązania będą elementem Waszego rozwoju. Życzymy także, by Wasze kalendarze były zawsze napięte do tego stopnia, do którego będziecie chcieli i żeby ograniczenia – nie tylko w transporcie – nigdy nie były zbyt duże. A skoro mowa o transporcie – jeśli czegoś będziecie potrzebować, odezwijcie się do nas!

Dziękujemy za rok 2019 i witamy w 2020!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

dwanaście − sześć =