Cargo Aliance, czyli rozwój sieci agencyjnych w pigułce. Rola w transporcie morskim i lotniczym

Międzynarodowe sieci agentów spedycyjnych tzw. Cargo Alliance są rozwiązaniem znanym na rynku transportu międzynarodowego od wielu lat natomiast ich rozwój w ostatnich latach znacznie przyspieszył. Sieci zrzeszają agentów z całego świata w jeden zespół, a popularność tego rozwiązania wynika z tego, że dzięki przynależności do sieci można rywalizować od razu z największymi graczami na rynku. To umożliwia małym i średnim firmom otwarcie się na świat. Większość aliansów transportowych posiada także zabezpieczenia gwarantujące wypłatę świadczeń w przypadku nierozliczenia się dwóch członków danego „aliansu”. Przynależność przydaje się szczególnie przy organizacji wymagających dostaw, jak transport lotniczy Cargo.

Sieci agencyjne a transport lotniczy Cargo

Transport lotniczy cargo
Transport lotniczy cargo

Rocznie powstaje kilka sieci agencyjnych wyspecjalizowanych w różnego rodzaju transporcie międzynarodowym czy to morskim lotniczym czy nastawionym na transporty w ostatniej chwili (tzw. Critical Time), transporcie produktów chemicznych, farmaceutyków, przemysłu rolniczego czy związanych z przewozem rudy metali oraz transportów morskich ponadgabarytowych tzw. Break Bulk lub Ro Ro.

BBA Transport System aktywnie działa i poszerza współprace z sieciami agencyjnymi na całym świecie a od ponad roku jest dumnym członkiem największej sieci spedycyjnej na świecie, czyli WCA.

Dzięki temu możemy zapewnić Państwu transport do Afryki, transport do Ameryk, transport do Azji transport do Australii bezpiecznie i tanio, posiadając agenta, który zajmie się Państwa przesyłkami oraz zapewni miłą i fachową obsługę Państwa kontrahentowi po drugiej stronie globu.

Planujemy także aktywnie uczestniczyć w innych rozwiązaniach tego typu, ściśle powiązanych z różnymi aspektami branży transportowej.

W przypadku Państwa zainteresowania sieciami agencyjnymi oraz możliwościami wysyłki frachtu morskiego lub lotniczego prosimy o kontakt do:

Marcin Marchewka
Business Development Manager
Tel: +48 22 463 47 46
Mob: +48 603 413 803
E-mail: m.marchewka@bbats.pl

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły