Cargo Aliance, czyli rozwój sieci agencyjnych w pigułce. Rola w transporcie morskim i lotniczym

Międzynarodowe sieci agentów spedycyjnych tzw. Cargo Alliance są rozwiązaniem znanym na rynku transportu międzynarodowego od wielu lat natomiast ich rozwój w ostatnich latach znacznie przyspieszył. Sieci zrzeszają agentów z całego świata w jeden zespół, a popularność tego rozwiązania wynika z tego, że dzięki przynależności do sieci można rywalizować od razu z największymi graczami na rynku. To umożliwia małym i średnim firmom otwarcie się na świat. Większość aliansów transportowych posiada także zabezpieczenia gwarantujące wypłatę świadczeń w przypadku nierozliczenia się dwóch członków danego „aliansu”. Przynależność przydaje się szczególnie przy organizacji wymagających dostaw, jak transport lotniczy Cargo.

Sieci agencyjne a transport lotniczy Cargo

Transport lotniczy cargo
Transport lotniczy cargo

Rocznie powstaje kilka sieci agencyjnych wyspecjalizowanych w różnego rodzaju transporcie międzynarodowym czy to morskim, lotniczym, czy nastawionym na transporty w ostatniej chwili (tzw. Time Critical), transporcie produktów chemicznych, farmaceutyków, przemysłu rolniczego czy związanych z przewozem rudy metali oraz transportów morskich ponadgabarytowych tzw. Break Bulk lub Ro Ro. Dzięki członkostwu w sieciach firmy mogą zapewniać rozwiązania skomplikowanych potrzeb transportowych. Przynależność do stowarzyszenia oznacza ułatwienie w wielu kwestiach. Czy chodzi o transport do Afryki, Ameryk, Azji czy też Australii, członkowie sieci mają możliwość tańszego i bezpieczniejszego przewiezienia ładunku. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy na myśli na przykład transport lotniczy cargo – rodzaj transportu, który słynie z wygórowanych cen i wysokiej jakości usług.

Jakie są główne korzyści z członkostwa?

W transporcie, zwłaszcza transporcie specjalistycznym, często konieczna jest współpraca z wieloma podmiotami. Przynależność do większej organizacji oznacza kilka podstawowych ułatwień:

  • dostęp do specjalistów współpracujących z sieciami
  • preferencyjne, członkowskie stawki na niektóre usługi
  • usprawnienie procesów we współpracy między podmiotami

Zasadniczą funkcją zrzeszeń, sieci i stowarzyszeń jest zarówno ułatwianie pracy spedytorom, przewoźnikom, jak i wsparcie klienta w wyborze najlepszego partnera. Największe sieci obejmują swoim zasięgiem cały świat. Dzięki temu wykonawcy mogą łączyć się we współpracy bez ograniczeń geograficznych.

Sieci stanowią swego rodzaju gwarancję jakości – ich logo przy logo firmy, z którą zamierzamy nawiązać współpracę jest tym, czym atest organizacji pozarządowych na produktach spożywczych i użytkowych. W teorii spedycja należąca do danej sieci ma więc nie tylko łatwiejsze zadanie w niektórych obszarach, lecz także jest godna zaufania.

Sieci i stowarzyszenia, do których należy BBA Transport System

BBA Transport System szczyci się członkostwem w wielu uznanych organizacjach zrzeszających przewoźników, spedytorów i agentów. Na polskim podwórku jesteśmy członkami Warszawskiej Izby Gospodarczej oraz Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Najwyższą jakość usług gwarantuje u nas również przynależność do międzynarodowych organizacji. Jesteśmy członkami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), WCA oraz AOG Freight 247.

W przypadku Państwa zainteresowania sieciami agencyjnymi oraz możliwościami wysyłki frachtu morskiego lub lotniczego prosimy o kontakt! 

Mateusz Myszyński
m.myszynski@bbats.pl
? (+48) 509 856 127

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły