akademia spedytora wroclaw

Akademia Spedytora zawitała do Wrocławia!

06.12.2019, na zakończenie dekady, dokonało się coś, co do czego nie podejrzewaliśmy, że zdarzy się tak prędko. W mniej niż dwa lata od rozpoczęcia spotkań tworzących Akademię Spedytora, z naszą wiedzą i pomocą dla adeptów sztuki logistycznej wyszliśmy poza Warszawę. Po raz pierwszy w historii odbyła się Zamiejscowa Akademia Spedytora! Tym razem wykład odbył się nie na Politechnice Warszawskiej, nie w Szkole Głównej Handlowej, tylko w samym sercu stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu.

Zamiejscowa Akademia Spedytora na XV Forum Studentów Transportu i Logistyki Translogistics 2019

Spotkanie Akademii Spedytora we Wrocławiu odbyło się w Mikołajki, 06.12.2019 roku. Nasi eksperci wystąpili z gościnnymi wykładami w ramach XV Forum Studentów Transportu i Logistyki Translogistics 2019 organizowanego przez koło naukowe Logistics. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało dwóch naszych ekspertów: Mariusz Żakiewicz i Łukasz Witek. BBA Transport System, jako partner merytoryczny forum, udostępniło zatem wiedzę pomysłodawcy i głównego prowadzącego Akademii Spedytora oraz głównego prowadzącego cyklu szkoleń logistycznych „4 Filary Transportu Międzynarodowego”.

Akademia Spedytora zawitała do Wrocławia!

Politechnika Wrocławska może poszczycić się jednym z najaktywniejszych kół naukowych młodych logistyków w Polsce. Jego członkowie pojawiają się na wielu wydarzeniach na terenie całego kraju. Koło organizuje również wydarzenia edukacyjne – to ono stoi za Forum Logistyki Translogistics, organizowanym co roku od 2004. Jest to więc kolejne prężnie działające koło naukowe, z którym mieliśmy okazję współpracować. Oprócz Koła Naukowego Logistics z PWr, współpracujemy też z Kołem Naukowym Logistyki SGGW i kołem studenckim działającym przy Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Szkolenie dla studentów logistyki

Akademia Spedytora, mimo że tym razem miała miejsce poza swoim ojczystym miastem, nie odbiegała formą od dotychczasowych spotkań. Pierwszą część poprowadził Dyrektor Działu Transportu i Spedycji BBA Transport System, Mariusz Żakiewicz. Przybliżył on słuchaczom ideę Akademii Spedytora i sposób działania. Druga natomiast należała do Business Development Managera BBA Transport System, Łukasza Witka. Łukasz przedstawił słuchaczom zagadnienia związane z lotniczym i kolejowym transportem cargo z Chin, trasą tzw. „Nowego Jedwabnego Szlaku”. Swoje wystąpienie wzbogacił o przykłady i anegdoty wzięte z życia.

Sukces pierwszej wyjazdowej Akademii Spedytora

Spotkanie przeprowadzone na Politechnice Wrocławskiej spotkało się z ciepłym przyjęciem studentów. Zaproponowana przez nas forma przekazywania wiedzy przypadła uczestnikom do gustu. Pierwsze wyjazdowe spotkanie pomysłodawca cyklu podsumował w następujący sposób:

Akademia Spedytora wyszła poza granice Warszawy. Dla mnie jest to osobista satysfakcja. Wspaniałe jest obserwować, jak projekt ten z każdym dniem zdobywa coraz większe zainteresowanie. Co więcej trafia w potrzeby rynku i przyciąga coraz to nowych uczestników.

 

Mariusz Żakiewicz, Dyrektor Działu Transportu i Spedycji BBA Transport System

Najbliższe spotkanie – tym razem w Warszawie – już jutro, na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Kolejne – w czwartek, na Wydziale Ekonomicznym SGGW, na starym campusie. Do zobaczenia!

Więcej szczegółów odnośnie do cyklu spotkań Akademii Spedytora dostępnych jest pod tym linkiem: http://akademiaspedytora.pl/

Zapraszamy do kontaktu z BBA Transport System!

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

9 + dziewięć =