Transport drobnicowy do Niemiec – Hamburg, Frankfurt, Dusseldorf, Monachium

Grupa BBA działa już 20 lat! W tym czasie oprócz oferowania usług w sektorze IT, rozpoczęła także działalność w branży TSL. Teraz jesteśmy zarówno uznanym dostawcą rozwiązań i usług technologicznych, jak i międzynarodową spedycją o ugruntowanej pozycji. Każdego dnia BBA Transport System organizuje dziesiątki transportów na terenie całej Europy. Zdobyte przez lata doświadczanie pozwoliło nam na stworzenie doskonałej sieci przesyłek i towarów drobnicowych – możemy zaproponować odpowiednie rozwiązanie transportowe nawet najbardziej wymagającym Klientom. W dzisiejszym wpisie przybliżymy transport drobnicowy do Niemiec.

Transport drobnicowy do Niemiec

Transport drobnicowy do Niemiec
Transport drobnicowy do Niemiec

Republika Federalna Niemiec jest nie tylko jedną z największych gospodarek na świecie, lecz także głównym partnerem handlowym Rzeczypospolitej Polskiej. Do Niemiec eksportujemy niemal 30% wartości całego polskiego eksportu. Import z Niemiec również jest bardzo ważną częścią naszej gospodarki – stanowi nieco ponad 22% importu Polski ogółem. Te liczby robią wrażenie. Polscy przedsiębiorcy najchętniej eksportują do Niemiec maszyny, urządzenia elektryczne, metale i pojazdy. Te główne kategorie towarów stwarzają firmom transportowym szerokie pole do popisu, a nie jest to całość polskiego eksportu! Ponieważ rynek naszych sąsiadów jest i duży, i bardzo chłonny, kwitnie kategoria małych przesyłek. Transport drobnicowy do Niemiec jest powszechny zarówno w przypadku zwykłych przesyłek kurierskich, jak i w przewozach na większą skalę. Polscy kierowcy, obecnie stanowiący w europie największą część swojej grupy zawodowej, regularnie wykonują kursy do Berlina, Bonn, Hannoveru, Kolonii czy Monachium. Prawdziwą ziemią obiecaną dla polskich eksporterów jest jednak wielka trójka niemieckich miast: Frankfurt nad Menem, Brema i Hamburg.

Dlaczego nasi klienci wybierają transport drobnicowy?

Odpowiedź na to pytanie należy rozpocząć od wymienienia cech transportu drobnicowego. Przede wszystkim: drobnica jest wszystkim tym, co przewozi się w opakowaniach jednostkowych bądź zbiorczych. Może to więc być zarówno karton keczupu, jak i paleta części rowerowych. Jednostkowo ma wartość dużo wyższą niż ładunek masowy i wymagają szczególnej troski zarówno w trakcie transportu, jak i przy przeładunkach. By uniknąć niepotrzebnych dodatkowych kosztów, przesyłki drobnicowe zbiera się w większej liczbie, dzięki czemu redukuje się powstałą wolną przestrzeń ładunkową do minimum. Oznacza to jednak, że w przypadku większych transportów trudno obejść się bez przeładunku w centrum logistycznym (najczęściej na magazynie). By uniknąć problemów związanych z formalnościami i organizacją, transport drobnicowy jest w pełni organizowany przez spedytora – z doborem odpowiedniego środka transportu, trasy, przeładunków. Dzięki temu można uniknąć wysokich opłat za koszta magazynowania i przewozu.

Dlaczego transport drobnicowy do Niemiec jest taki popularny?

Załadunek przesyłki drobnicowej w magazynie

Wyłączając z odpowiedzi oczywiste zalety wymienione we wcześniejszym akapicie, wróćmy do wielkiej trójki niemieckich miast. Frankfurt, Brema i Hamburg są bardzo ważne nie tylko dla gospodarki Niemiec, lecz także Polski, Francji, Belgii, Hiszpanii, Rosji, Chin, Anglii i wielu, wielu innych państw. Są to bowiem trzy ogromne porty przeładunkowe: we Frankfurcie znajduje się jedno z największych lotnisk na świecie, a Brema i Hamburg to jedne z największych europejskich portów morskich. W pewien sposób są to więc bramy na cały świat. Oznacza to więc, że gdy chce się przewieźć przesyłkę drobnicową poza Europę, w dużej części przypadków trzeba zacząć od Niemiec. Trzeba jednak pamiętać, że transport interkontynentalny nie jest jedynym powodem, dla którego transport drobnicowy do Niemiec cieszy się taką popularnością. Rynek naszych sąsiadów jest bardzo chłonny, a jego obywatele cieszą się wysoką siłą nabywczą. Dodatkowym atutem jest silna współpraca między polskimi a niemieckimi przedsiębiorstwami. Nieraz zdarzają się sytuacje, w których utrzymywany jest stały przepływ drobnicy pomiędzy dwiema firmami. Często są to na przykład filie jednego przedsiębiorstwa. Korzystając z przewozów drobnicowych unikają dużych kosztów związanych z koniecznością organizacji przewozów całopojazdowych.

BBA Transport System a transport drobnicowy

Stale realizujemy dostawy na terenie Niemiec. Możemy zapewnić zarówno transport drobnicowy, jak i całopojazdowy. Głównymi miejscami organizowanych przez nas dostaw w Niemczech są m.in.: Hamburg, Frankfurt, Dusseldorf, Monachium, Brema i Stuttgart. Do każdego transportu podchodzimy profesjonalnie – nieważne, czy jest to transport kartonu, przewóz palety, czy przesyłka całopojazdowa. W każdym przypadku, na co szczególnie pozwala transport drobnicowy, organizujemy nasze transporty w jak najkrótszym czasie, z jak najmniejszą liczbą przeładunków i z opcją nieustannego monitoringu postępu transportu.

Dzięki zespołowi doświadczonych spedytorów możemy zagwarantować bardzo atrakcyjne stawki i dobrać dla naszych Klientów indywidualne rozwiązania. Wykonujemy bezpłatną wycenę transportu drobnicowego do Niemiec. Konsultujemy i doradzamy w zakresie przewozów paletowych oraz drobnicowych.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

 

Powiązane artykuły