Transport z USA Morski i Lotniczy Ceny i Czas

Transport z USA – poznaj ceny oraz czas frachtu morskiego i lotniczego z USA

Stany Zjednoczone Ameryki jako największa gospodarka świata widnieje na samym szczycie listy zarówno w imporcie, jak i eksporcie towarów z i do Unii Europejskiej. Z USA do Polski transportuje się głównie samochody, maszyny przemysłowe, paliwa, urządzenia optyczne i medyczne oraz leki. Poniżej postaramy się przybliżyć zagadnienia związane z procesem logistycznym towarzyszącym importowi towarów ze Stanów Zjednoczonych.

Transport z USA import vs eksport wykres
Import vs eksport wykres

Transport z USA Cennik – koszt transportu zależny od wagi i rozmiarów ładunku

Do właściwego wyliczenia kosztów transportu z USA do Polski, tak samo jak w każdym innym przypadku, niezbędne jest określenie dokładnych gabarytów przesyłki. Pomiędzy dwoma dostępnymi środkami transportu – statkami i samolotami – występuje bardzo znacząca różnica w przeliczniku wagi do objętości. W obu przypadkach koszty transportu wyliczane są na podstawie wymiarów i wagi towaru. Obliczany jest metr sześcienny w połączeniu z wagą przesyłki. CBM lotniczy to max 167 kg, a CBM morski to 1000 kg wagi. Różnica jest więc znacząca i aby właściwie określić koszty transportu z USA należy posiadać duże doświadczenie. Nasi specjaliści potrafią tak dopasować rozwiązanie transportowe by koszty transportu z USA były optymalne dla danego rodzaju przesyłki.

Przykłady cen transportu różnych gabarytów z różnych portów nadania i odbioru.

Kalkulator Transportu Morskiego z USA
Kalkulator Transportu Morskiego z USA

W przypadku transportu morskiego stworzyliśmy idealne narzędzie do wyliczenia przykładowych kosztów transportu z USA. Jest to nasz kalkulator pod adresem www.drobnica-morska.pl, który uwzględnia aktualne stawki na transport morzem z USA do portów w Polsce i sąsiednich Niemiec.

W przypadku transportu lotniczego sprawa jest bardziej skomplikowana. Ciągłe zmiany kursów walut i koszty nadawane przez linie lotnicze uniemożliwiają pobieżne oszacowanie kosztów transportu lotniczego z USA. Transport lotniczy wymaga więcej szczegółowych danych do właściwej wyceny.

Dla właściwego zobrazowania kosztów transportu z USA określimy 3 przykładowe przesyłki. Podane kwoty są przykładowymi wyliczonymi dla ogólnej orientacji.

Karton z aparatami fotograficznymi

  • Wymiary: 80 x 80 x 150 cm
  • Waga: 48kg
  • Wartość towaru: 7200 USD
  • Miejsce nadania: New York

Koszt frachtu morskiego Port-Port New York – Gdynia: 200 USD

Koszt frachtu lotniczego Port-Port New York – Warszawa: 400 USD

2 palety z maszynami budowlanymi

  • Wymiary: 2 x 100 x 100 x 160 cm
  • Waga łączna: 1500 kg
  • Wartość towaru: 34 000 USD
  • Miejsce nadania: New York

Koszt frachtu morskiego Port-Port New York – Gdynia: 600 USD

Koszt frachtu lotniczego Port-Port New York – Warszawa: 2100 USD

Kontener 20” z nawozami sztucznymi

  • Wymiary: 235 x 590 x 239 cm
  • Waga łączna: 18 000 kg
  • Wartość towaru: 18 500 USD
  • Miejsce nadania: Nowy Jork

Koszt frachtu morskiego Port-Port New York – Gdynia: 1000 USD

Koszt frachtu lotniczego Port-Port New York – Warszawa: 23 400 USD

 

Na wycenę kosztów transportu ma wpływ wiele czynników

Stale zmieniające się wartości kosztów u armatorów morskich i linii lotniczych w połączeniu ze zmianami kursów walut sprawiają, że koszty transportu z USA do Polski mogą znacząco wahać się na przestrzeni kilku dni. Warto wiec uzyskać właściwą poradę, by móc zaplanować transport z USA z wyprzedzeniem. Przedstawiona wycena stanowi orientacyjny przykład kosztów transportu z USA. Nie należy jej brać za dokładny wykładnik, jednak pomoże ona poznać orientacyjne ceny transportu z USA. Są to koszty na lipiec 2019 i podlegają one stałej fluktuacji.

Nasz spedytor będzie w stanie wyliczyć dokładne koszty dla Państwa przesyłki po szczegółowym poznaniu warunków handlowych oraz gabarytów i rodzaju przesyłek.

>>> ZAPYTAJ O CENĘ <<<

Dokumentacja transportowa i INCOTERMS® 2010

Incoterms 2010 Transport z USA BBA Transport System Infografika
Incoterms 2010 Transport z USA BBA Transport System Infografika

Bardzo ważnym aspektem transportu z USA jest oparcie procedur o międzynarodowe wytyczne dotyczące obrotu towarami. Zarówno Polska, jak i partnerzy zza oceanu stosują się do zasad INCOTERMS®, które powstały by usprawnić globalny proces wymiany handlowej.

FOB, FCA, EXW lub CIF to kilka z możliwych sekwencji zdarzeń określanych już na wstępnym etapie wyceny i planowania łańcucha dostawy. Różnice pomiędzy poszczególnymi zasadami transportu z i do USA przedstawione są na infografice INCOTERMS®. Widać na niej jasno za którą część frachtu płaci nadawca, a za którą nabywca towaru. Określone przejrzyście są także odpowiedzialność za towar oraz koszty ubezpieczenia.

Warto wiedzieć, że ważnym elementem w transporcie towarów jest port zarówno lotniczy, jak i morski. To w porcie dokonuje się przeładunku towaru z lądu na dany środek transportu. Często w tym momencie zmieniają się wszystkie zobowiązania stron. Zarówno sprzedawca jak i importer towaru musi mieć pełną świadomość swoich praw i obowiązków wynikających z międzynarodowych ustaleń INCOTERMS®.

 

Nasza spedycja specjalizuje się w transporcie z USA, dzięki czemu jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o powierzoną przesyłkę.

Dopilnowujemy realizacji zlecenia od momentu załadunku w miejscu nadania, pilnujemy zgodności dokumentacji i pakowania towaru. Właściwe oznaczenie paczek stanowi często o powodzeniu całej operacji. Zdarzyło się bowiem, że materiały, które musiały posiadać oznaczenie ADR nie posiadały go i cały transport stał pod znakiem zapytania.

Dlatego tak ważne jest, aby nasz spedytor poznał pełną specyfikę towaru oraz jego elementów składowych. Może się okazać, że jednym z podzespołów maszyny jest choćby bateria litowo-jonowa, która objęta jest znacznie większymi obostrzeniami urzędowymi.

Transport samochodu z USA – bezpieczny import aut z USA do Polski

Nasza wieloletnia praktyka pozwoliła nam zbudować pokaźne portfolio przetransportowanych samochodów z USA do Polski. Stale transportujemy zarówno auta zabytkowe, bezcenne egzemplarze, auta typowo amerykańskie, nowoczesne tesle jak i duże amerykańskie ciężarówki. Poniżej alfabetyczna lista popularnych samochodów importowanych z USA do Polski:

Cadillac Fleetwood,Chevrolet Camaro, Chevrolete Corvette, Dodge 400, Dodge Challenger, Dodge Kingsway, Dodge RAM, Dodge Viper, Ford F, Ford Mustang, GMC Sierra, Hummer, Jeep Grand Cherokee, Kenworth, Mack Anthem, Mercedes S Class, Pontiac GTO, Tesla model S

Transport Ciężarówki z USA do Polski Ciągnik siodłowy Lonestar, po dostawie z USA do portu Bremerhaven, załadowany na naczepę tiefbett.
Transport Ciężarówki z USA do Polski Ciągnik siodłowy Lonestar, po dostawie z USA do portu Bremerhaven, załadowany na naczepę tiefbett.

ZLEĆ TRANSPORT SAMOCHODU Z USA

Credits: https://classiccars.com/

Najpopularniejszy rodzaj transportu z USA do Polski

Specjalizujemy się w transporcie wszelkich towarów drogą morską z całego świata. Transporty realizujemy w systemie FCL – czyli całokontenerowym, dedykowanym transportem z pełną obsługą spedycyjną, jak i LCL – wypełniając pakunkiem część kontenera. W zależności od potrzeb Klienta, jesteśmy w stanie odebrać towar ze wskazanego miejsca, przeładować go w magazynie przeładunkowym i dostarczyć do portu załadunku na statek.

Należymy do międzynarodowej sieci WCA, dzięki której dysponujemy dostępem do sieci agentów spedycyjnych – niezbędnych przy transporcie z USA. Nasi współpracownicy na miejscu dopilnują właściwego traktowania towaru i w razie potrzeby wesprą specjalistyczną pomocą przy organizacji transportu. Dzięki WCA dostarczamy wyselekcjonowanych podwykonawców gwarantujących bezpieczeństwo i terminowość przewozu.

Czas transportu morskiego z USA do Polski

Wszelkie terminy ustalane są na etapie wyceny i planowania procesu logistycznego. Każdego dnia w stronę „Starego Kontynentu” odprawianych jest kilka olbrzymich frachtowców na podkład których zabierane są tysiące kontenerów transportowych.

Czas transportu morskiego z USA uzależniony jest od odległości miejsca nadania towaru od portu. Rozpiętość geograficzna Stanów Zjednoczonych to blisko 5 000 km, a łączna powierzchnia to 9 373 967 km². Stawia to ten północnoamerykański kraj na 4. miejscu pod względem wielkości na świecie. Zakłady produkcyjne mogą być oddalone od portu załadunku nawet o kilka dni podróży ciężarówką. Należy brać ten czynnik pod uwagę przy organizacji transportu morskiego z USA.

Czas transportu morskiego z portu w USA do portu w Polsce to czas ok. 20 dni i może się on różnić dla poszczególnych portów w stanach zjednoczonych.

Dla przykładu:

Nowy Jork – Gdynia: 18 dni

Houston – Gdynia – 25 dni

Poniżej mapa satelitarna prezentująca ilość statków cargo kursujących na trasie USA – Europa.

Transport z USA ilość statków cargo mapa satelitarna
Transport z USA ilość statków cargo mapa satelitarna
Credits: https://www.marinetraffic.com/

Największe porty morskie w USA

 1. Los Angeles
 2. Long Beach
 3. New York & New Jersey
 4. Georgia
 5. Seattle-Tacoma
 6. Virginia
 7. Houston
 8. South Carolina
 9. Oakland
 10. Miami
SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Transport Lotniczy z USA – [VAL, HEA, TIME CRITICAL]

Transport samolotem to najszybszy rodzaj transportu międzynarodowego. Stale obsługujemy frachty na odcinku z USA do Polski. Dopasowujemy rozwiązanie transportowe do potrzeb Klienta.

Transport Lotniczy z USA do Polski - ulotka
Transport Lotniczy z USA do Polski – ulotka

Należymy do międzynarodowego stowarzyszenia przewoźników lotniczych IATA – dzięki czemu gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych usług. Dysponujemy doświadczonym zespołem specjalistów – spedytorów od air freight cargo.

Jesteśmy w stanie wykonać usługę transportu lotniczego EXPRESS 2-3 dni.

Posiadamy doświadczenie w transporcie przesyłek neutralnych [GENERAL CARGO]; W temperaturze kontrolowanej [PERISHABLE]; Niebezpiecznych [DANGEROUS]; Wartościowych [VAL, VUN]; Ponadgabarytowych [HEA]; Ekspresowych [TIME CRITICAL].

Stawiamy nacisk na jakość naszych usług dlatego stale podnosimy swoje kwalifikacje. Uczestniczymy w spotkaniach i konferencjach branżowych. Uzupełniamy naszą bazę kontaktów zarówno wśród przewoźników na terenie USA jak i linii lotniczych świadczących loty cargo.

>> WYŚLIJ ZAPYTANIE <<<

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

3 × dwa =