Import Towarów z Chin. Pociąg towarowy z lokomotywą spalinową.

Drobnicowy transport kolejowy z Chin do Polski

Transport drobnicowy kolejowy z Chin do Polski to dobra alternatywa dla frachtu morskiego. Jego zalety to dwukrotnie krótszy czas dostawy, większe bezpieczeństwo i mniejsza szkodliwość dla środowiska naturalnego, niż powoduje transport morski, czy drogowy. Przewóz drobnicy z Chin nie jest problemem – organizujemy regularny transport kolejowy towarów zarówno drobnicowy LCL (less than container load), jak i kontenerowy FCL (full container load) z Chin do Polski i krajów Unii Europejskiej. Dostarczane przez nas ładunki trafiają nie tylko do klientów rozsianych po całej Europie, także do krajów poza Unią Europejską. Co warto wiedzieć o transporcie kolejowym towarów z Chin?

Drobnica z Chin – transport kolejowy towarów z Chin coraz popularniejszy

Import towarów z Chin - transport drobnicy
Transport kolejowy towarów z Chin wiąże się z wykorzystaniem środków transportu drogowego zarówno w Chinach, jak i już w granicach UE.

Na razie transport lądowy ma tylko ok. 4% udziału w całym rynku w Chinach – to oznacza, że jego udział może tylko rosnąć, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń. W latach 2011–2016 roczna liczba przejazdów kolejowych z Chin do Europy wzrosła stukrotnie. W 2016 roku zostało uruchomionych 1702 składów, a w 2017 – 3673. Z kolei w minionym roku 2020 Nowy Jedwabny Szlak pokonało 5649 pociągów, transportując 1,14 mln TEU! Obecnie transport kolejowy towarów z Chin jest rzeczywistą alternatywą dla transportu morskiego: przy zachowaniu konkurencyjnych stawek daje możliwość szybszego transportu bez ryzyka wielu zdarzeń losowych.

Współpraca z Chinami to również jeden z wiodących kierunków rozwoju terminalu w Małaszewiczach. 6 sierpnia 2018 podano komunikat o podpisaniu memorandum o współpracy z władzami chińskiego miasta Zhengzhou (skąd wyruszają pociągi towarowe kierowane do Polski, a dalej do innych państw europejskich). Planowane inwestycje podniosą moce przeładunkowe Terminalu Małaszewicze – do 2026 roku jego przepustowość ma wzrosnąć czterokrotnie. To świetna wiadomość zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących importerów!

SPRAWDŹ MOŻLIWOŚCI SWOJEGO TRANSPORTU

Transport drobnicy z Chin

Transport kolejowy z Chin wagony towarowe w terminalu - ładunek drobnicowy
Transport kolejowy towarów z Chin jest naturalną alternatywą dla transportu morskiego. Ale nie tylko transport drobnicowy morski konkuruje z kolejowym. Również transport lotniczy w przypadku drobnicy przewożonej koleją może nie być optymalnym wyborem.

Ładunki LCL (less than container load, czyli ładunek niepełnokontenerowy) to gałąź transportu z Chin, która rozwija się bardzo dynamicznie: jej ceny są bardzo atrakcyjne, a liczba połączeń z Azji do Europy rośnie, co sprawia, że transport drobnicowy z Chin stale zyskuje na popularności. Kolejowy transport drobnicowy jest ciekawą i opłacalną alternatywą dla frachtu morskiego i lotniczego. Minimalna wielkość przesyłki to tzw. kubik, czyli 1 metr sześcienny (od skrótu CBM czyli ang. cubic metre).

Czy to się opłaca? Jak najbardziej. Ceny transportu są ustalane indywidualnie i zależą od różnych czynników, jednak są atrakcyjne (w ciągu ostatnich lat zdecydowanie spadły). Biorąc pod uwagę znacznie krótszy od tego, ile trwa transport morski czas dostawy (czas przewozu kolejowego Chiny-Polska to średnio 14-17 dni) – jest to propozycja warta rozważenia.

Jak obliczone są stawki? W przypadku transportu drobnicowego kolejowego stawka waga-miara to 1 m3=333 kg. 1 metra szcześciennego (1 CBM = 333 KG).

WYCEŃ SWÓJ TRANSPORT KOLEJOWY JUZ TERAZ

Transport drobnicowy z Chin – co zapewniamy Klientowi?

Drobnicowy transport kolejowy z Chin do Polski
Drobnicowy transport kolejowy z Chin do Polski

Zajmujemy się kompleksową organizacją transportu kolejowego z Chin drobnicy i ładunków o większych gabarytach. Zapewniamy nie tylko przewóz koleją, ale również organizację całego łańcucha logistycznego: organizując kompleksowo takie przesyłki zapewniamy dowóz drogowy, przeładunki, fracht kolejowy, odprawę celną i obsługę agentów w Chinach. Na zapytania oferujemy również szybkie, kolejowe dostawy z Chin drobnicy do Polski i Europy. Obsługujemy zlecenia mniejszych firm, jak i średnich firm, dużych przedsiębiorstw i korporacji.

Co zawiera usługa?

 1. Odbiór towaru. Transport z Chin realizujemy w systemie door-to-door, a odbiór towaru od nadawcy zapewniamy na terenie całych Chin.
 2. Obsługę celną i terminalową. Koordynujemy obsługę celną i terminalową: w Zhengzhou, Wuhan Chengdu Xian i Changsha.
 3. Transport całokontenerowy i drobnicowy. Zapewniamy transport kolejowy kontenerów do całej Europy; transportu paczek i palet do całej Europy i krajów dawnego ZSRR.
 4. Tracking. Gwarantujemy usługę śledzenia przesyłek, a w przypadku całych kontenerów – możemy informować o pozycji pociągu i szacowanym czasie dotarcia ładunku do Klienta.
 5. Przekazy celne (T1) i odprawy ostateczne.
 6. Przeładunek, paletyzację i magazynowanie towaru.
 7. Doręczenie towaru. W ramach usługi door-to-door dostarczamy go do miejsca przeznaczenia.

Transport kolejowy towarów a inne środki transportu

Czym różni się transport kolejowy towarów od innych gałęzi transportu międzynarodowego? Dlaczego w ogóle powinno się go rozważać jako rozwiązanie transportowe w imporcie spoza terenów UE? Na te pytania odpowiedź jest krótka, a składa się z trzech słów: koszt, czas, możliwości.

Transport kolejowy towarów można umieścić pomiędzy transportem lotniczym a transportem morskim. Po kolei przedstawiają się one następująco:

 • Morski
  • Czas realizacji: długi (ok. 30-40 dni)
  • Koszt: stosunkowo niski (od kilkuset USD)
  • Możliwości: transport LCL, FCL, stosunkowo małe obostrzenia
  • Co transportować: ponieważ w transporcie morskim obowiązują najlżejsze przepisy bezpieczeństwa, nadaje się on do transportu wszystkiego z wyłączeniem towarów pilnych (drobnica morska wchodzi w zakres transportu)
 • Kolejowy
  • Czas realizacji: stosunkowo krótki (10-25 dni)
  • Koszty transportu: stosunkowo niski (porównywalny z morskim)
  • Możliwości: restrykcje w transporcie niektórych grup towarów
  • Co transportować: wszystko; mogą być jedynie problemy z bateriami i ładunkami wystającymi poza obręb kontenera
 • Lotniczy
  • Czas realizacji: krótki (3-7 dni)
  • Koszt: wysoki (stosuje się inną wagę przeliczeniową)
  • Możliwości: poza czarterami nieduże ilości towaru, obostrzenia wynikające z przepisów bezpieczeństwa
  • Co transportować: ze względu na przepisy najlepiej sprawdza się do towarów wymagających szybkiego transportu i wartościowych, takich jak biżuteria, elektronika

Polecamy realizację transportu kolejowego towarów w każdym przypadku wymagającym zrównoważenia kosztów i czasu transportu. Ze względu na stałe wsparcie ze strony rządu ChRL oraz umowy międzynarodowe, jest to optymalne rozwiązanie wspomagające przyspieszenie importu towarów z Chin do Polski.

PRZYKŁADOWA REALIZACJA TRANSPORTU KOLEJOWEGO

Koordynujemy transport kolejowy do Chin i z Chin

Transport kolejowy z Chin jest usługą, do której BBA Transport System przywiązuje olbrzymią wagę. Nasza oferta jest kompleksowa: zawiera odprawę celną i transport od drzwi do drzwi (door-to-door). Posiadamy możliwości przewozu kontenerów z każdego terminalu kolejowego w kraju, także z Małaszewicz, zapewniając terminową dostawę do Klientów z fabryki w Chinach do Polski (oraz do całej Unii Europejskiej). Współpracujemy z siecią sprawdzonych i zaufanych agentów w Chinach. Potrafimy wynegocjować dla naszych Klientów atrakcyjne stawki.

W celu uzyskania bliższych informacji dotyczących transportu kolejowego towarów z Chin oraz oferty cenowej zapraszamy do kontaktu:

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

 

Powiązane artykuły