Optymalizacja kosztów lokalnych w transporcie lotniczym

Branża transportu lotniczego jest jedną z najbardziej ekscytujących i chyba najbardziej wymagających gałęzi przemysłu w gospodarce światowej. Wymaga ona wyrafinowanej logistyki i musi spełniać rygorystyczne wymagania kontroli i obsługi klienta. Fracht lotniczy jest odpowiedni dla różnych rodzajów towarów – przede wszystkim dla tych, które mają być dostarczone szybko i sprawnie. W BBA Transport System najczęściej organizowany jest: transport elektroniki, transport leków, transport silników, transport spożywczy oraz transport materiałów niebezpiecznych DGR.

Co jest najważniejsze podczas organizacji transportu lotniczego?

Fracht lotniczy
Fracht lotniczy

Kiedy organizujemy fracht lotniczy z lub na inne kontynenty, najważniejszą kwestią jest dobry kontakt z agentem po drugiej stronie. Szybka wymiana informacji, punktualność i wiedza to trzy najważniejsze cechy dobrego agenta spedycyjnego, kluczowe do podejmowania decyzji dla zamówień (biorąc pod uwagę, że w grę wchodzą nierzadko tysiące kilometrów od Państwa biura, kluczową kwestią jest zaufanie).

„Pułapki” – jak transportować fracht lotniczy

Doświadczenie i sprawdzeni partnerzy naszej firmy na wszystkich kontynentach oraz ich wiedza i doświadczenie sprawiają, że BBA Transport System jest w stanie zminimalizować znacząco potencjalne problemy przy odprawach celnych niemal w większości krajów na świecie. Sprawimy, że Klient nie będzie miał nieprzyjemności na żadnym z etapów podróży ładunku do miejsca docelowego.

W jakich przypadkach zdarzają się problemy?

  1. Podczas transportów door to door
  2. Przy dostawach czasowych na karnecie ATA
  3. Wysyłkach mienia przesiedlenia (towar prywatny dostarczany np. podczas przeprowadzki nie podlega opłatom celnym)
  4. Wysyłkach materiałów niebezpiecznych DGR

Najlepsze rozwiązania w transporcie lotniczym

Dodatkowo nasza wieloletnia praktyka i wykwalifikowani pracownicy dają gwarancję, że rozwiązania z zakresu transportu lotniczego dla naszych Klientów są najlepsze. Staramy się unikać niepotrzebnych problemów sprawdzając dokumentację, wyszukując obostrzenia prawne w kraju odbiorcy po kodzie celnym towaru (HS Code) jeszcze przed wyjściem samolotu. Nierzadko potrzebne są dodatkowe certyfikaty CE od załadowcy czy dokumenty EUR 1.

Pośredniczmy także w zrobieniu takich dokumentów jak T2L – służy do potwierdzenia w kraju importera, że zgłaszany towar posiada status wspólnotowy. Oferujemy również usługi dodatkowe wszystko zgodnie z wymogami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA):

  • przeładunek
  • oznaczanie paczek (tzw. labelling)
  • magazynowanie także w obszarze celnym

Nasi spedytorzy mają wieloletnie doświadczenie w organizacji frachtu lotniczego

Współpracujemy z nieomal wszystkimi liniami lotniczymi na świecie. Mamy możliwość zabrania lotniczo od małych paczek, aż do dużych przesyłek wysyłanych w dedykowanych frachtowcach. Możliwy jest także charter miejsca na samolotach. Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą ofertą transportu lotniczego, zapraszamy do kontaktu.

SZYBKI KONTAKT

KONTAKT ZE SPEDYTOREM
Pn. - Pt. 8:00 - 16:30

Powiązane artykuły