transport z chin ceny 2023

Transport z Chin – jakie będą ceny w 2023?

W 2020 roku nastąpił spadek kosztów transportu i ceny się ustabilizowały. Gospodarka Chin powoli wraca do gry, dzięki odejściu od polityki „zero-COVID”. Transport z Chin odbywa się najczęściej drogą morską, kolejową, drogową lub lotniczą. W tym wpisie opiszemy pokrótce, jak prezentują się ceny transportu z Chin w 2023 r. i jakie są tendencje.

Transport z Chin 2023 r.

Dobrą wiadomością jest fakt, że ceny transportu frachtowego z Chin są najniższe od kilku lat. Szczególnie jest to ważna informacja dla importerów. Mogą oni zaplanować sprowadzanie kontenerów z Chin i zredukować jego koszt. Teraz jest najlepszy moment.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Morski transport z Chin 2023

Nie da się ukryć, że transport kontenerów z Chin drogą morską jest najpopularniejszy.

Na początku 2023 r. cena za sprowadzenie kontenera 40’ z Chin wynosiła 3000 dolarów, podczas gdy rok wcześniej koszt ten sięgał nawet 11 000 dolarów. W ciągu niecałego roku fracht odnotował spadek cen o 70%. Szybko licząc, obecnie można zamówić trzy razy więcej kontenerów niż przed rokiem za tą samą cenę. Ceny są stabilne, jednak nie wiadomo jak długo taki stan się utrzyma. Dlatego też teraz jest najlepszy moment na transport kontenerów z Chin drogą morską.

transport kolejowy z chin 2023

Transport kolejowy z Chin 2023

Transport kolejowy z Chin to gałąź transportu, która bardzo szybko się rozwija. W porównaniu do transportu morskiego jest droższy, jednak czas przewozu towarów pociągiem jest krótszy o około 10 dni. Wybór tej formy transportu może okazać się szczególnie opłacalny firmom, którym bardzo zależy Ci na czasie. Obecna stawka za transport kolejowy z Chin wynosi ponad  5000 dolarów.

Transport lotniczy z Chin 2023

Transport kontenerów drogą lotniczą zawsze był najdroższy, ale i najszybszy. Kontener z chin do Polski leci zwykle ok. 11 dni. W latach 2021-2023 stawka frachtu lotniczego wynosiła 5400 dolarów/kg. W styczniu cena tej usługi dla przesyłek do 500 kg wynosiła 3000 dolarów/kg. Dzięki tej zmianie transport lotniczy z Chin do Polski stał się przystępniejszy dla importerów.

Ceny transportu kontenerów z Chin 2023 – podsumowanie

Zorganizowanie transportu kontenerów z Chin wymaga analizy kosztów. Dlatego w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję o jego rodzaju. Transport morski jest najdłuższy, ale relatywnie najtańszy. Czas można skrócić, wybierając transport lotniczy, jednak należy liczyć się z wyższą ceną. Niezależnie od wybranego sposobu sprowadzania kontenerów z Chin, teraz jest najlepszy czas, by podjąć takie działania. Jako eksperci w branży, zapraszamy do kontaktu.

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użycz tych znaczników HTML tagów i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

dwanaście − 4 =